Акцент

З 1 квітня до 15 червня — “Сезон тиші “

Це період, упродовж якого забороняються всі заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
Сезон тиші — це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 “Про тваринний світ” у період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.
Відповідний режим діятиме і на території Хмельницької міської територіальної громади.
У лісах, балках, на схилах, заплавних терасах та інших об’єктах благоустрою у цей період суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин: стрільбу, санітарне вирубування лісу, проведення вибухових робіт, феєрверків, змагання на транспортних засобах тощо.
Відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику.
Також, закликаємо бути особливо обережними з вогнем.
Адже необережне використання вогню або підпал сухої трави може стати причиною масової пожежі. І тоді разом з травою згорають птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин, комахи, які захищають дерева від шкідників.
За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи зобов’язані будуть сплатити штраф: громадяни — від 510 до 850 гривень, а посадові особи — від 850 до 1190 гривень. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, загрожує штраф у розмірі від 850 до 1190 гривень (стаття 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *