About

Ідея створення газети Хмельницької міської ради виникла навесні 1990-го, коли була обрана перша демократична міська рада, депутати якої відчували нагальну потребу доносити об’єктивну інформацію про свою діяльність, чого на той час не могла зробити обласна офіційна газета “Радянське Поділля”.

Спершу було вирішено для цієї мети об’єднати багатотиражки потужних підприємств міста — заводів “Катіон”, “Темп”, “Нева”, що власне і було зроблено. У такий спосіб з’явиться декілька номерів газети “Народна трибуна”, яку редагував журналіст Михайло Гуменицький.

Далі керівництво міста, в особі голови Хмельницької міської ради Івана Бухала та голови Хмельницького міськвиконкому Михайла Чекмана, ініціювало створення радівської газети та її редакції. Після значної підготовчої роботи редакцію було створено. Газету вирішено було назвати “Вільне слово”, а на посаду редактора було запрошено відомого журналіста, письменника Валерія Басирова, який редагував Славутську районну газету “Трудівник Полісся”. Власне, Валерій Басиров і сформував редакційний колектив першої газети Хмельницької міської ради, ядро якого склали журналісти обласної газети “Корчагінець” — органу обкому ЛКСМУ, яка у той час фактично переставала існувати, а її провідні журналісти з ідейних міркувань перейшли у “Вільне слово” разом зі своїм редактором, відомим подільським журналістом Петром Малішем, що став тут заступником редактора. “Вільне слово” тоді, як газета Хмельницької міської ради, позиціонувала себе як незалежне суспільно-політичне і літературно-художнє видання. Формат його А4, кількість полос 16-24.

У серпні 1992 року міська рада реорганізує свій офіціоз і створює на його основі громадсько-політичну газету під назвою “Проскурів”, яку доручає очолити відомій журналістці Світлані Кабачинській. Газета спершу виходить у форматі А4, далі переходить на формат А3, виходить два рази на тиждень по 8 полос.

З жовтня 1998 року газету очолює журналіст Богдан Теленько, що з того часу редагував незалежну обласну газету “Час”. Газета зберігає формат А3, з 2000-го року стає тижневиком, виходить регулярно на 16 сторінках, стає спершу двоколірною (1-16 стор.), а з 2005-го повноколірною (1, 8-9, 16 стор.).

За підсумками 1999 року визнана кращим часописом Американським інститутом бізнесу (серед країн з перехідною економікою). Неодноразово відзначається усілякими інституціями за висвітлення тих чи інших тем: зокрема одержує диплом Фонду “Розвиток України” — за активну участь у Всеукраїнському конкурсі публікацій “Зупинемо туберкульоз” у 2008 році, за підсумками 2007 та 2008 років визнана кращою громадсько-політичною газетою (відділ спорту” у Всеукраїнському конкурсі “Україна олімпійська” Національним Олімпійським комітетом України.

В активі газети з 1998 року власний проект — “Людина року” у форматі регіонального рейтингу популярності, газета заснувала у 2000 році свій конкурс-премію для юних художників краю імені Людмили Мазур “Подільська палітра”, зініціювала і ряд інших медійних проектів, входить до Всеукраїнської Асоціації регіональних видань “Спільний простір”.

В газеті постійно виходять тематичні сторінки: “Місто і влада”, “Хмельницький діловий”, “Соціум”, “Молодіжний центр”, “Спорт”, “Мовою здоров’я”, “Культурна панорама”, “Культурологія”, “Політклуб”, “Перехрестя”, “Літературна сторінка”, “Жіночий клуб”, “День за днем”, “Два дні — вихідні” та інші.

Газета “Проскурів” передплачується і розповсюджується по Хмельницькій області (передплатні індекси — 61647 (для фізичних осіб), 30456 (область, юридичні особи).