Маємо право

Все про субсидії

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 р. №848 житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання.
Пунктом 9 цього Положення передбачено, що призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.
Для призначення житлової субсидії особа подає органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії за встановленими формами.
Заява та декларація можуть бути подані органу соцзахисту населення особисто або надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики.
Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається, якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на утримання багатоквартирних будинків, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Разом з тим за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з урахуванням обставин, що склалися.
Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою. Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.
Постановою Кабінету міністрів України від 25.03.2020 р. №247 “Про особливості надання житлових субсидій” передбачено на період карантину додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи в зв’язку з карантином (врахування до їхнього доходу під час призначення житлової субсидії розміру допомоги по безробіттю замість заробітної плати, отриманої за попереднім місцем роботи).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *