Під головуванням міського голови Олександра Симчишина відбулося чергове засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
Традиційно підтримано рішення про надання одноразової грошової допомоги деяким категоріям громадян, у тому числі для дороговартісного лікування, загалом 55 осіб, на суму 148,3 тис. грн.
Також ухвалено рішення про здійснення 50% компенсації оплати навчання у вишах Хмельницького для учасників АТО, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги та зареєстровані в Хмельницькому. Кошти з міського бюджету отримають 24 хмельничанини: сума залежить від вартості їхнього навчання (загальна сума понад 74 тис. грн). Ухвалено рішення про надання трьох службових квартир працівникам МКП “Хмельницьктеплокомуненерго”.
З метою підвищення енергетичної ефективності об’єктів комунальної власності члени виконавчого комітету ухвалили рішення про закупівлю енергосервісу та затвердження базового рівня споживання електричної енергії за останніх три роки.
“Є інвестор, який має бажання вкласти кошти в модернізацію мереж зовнішнього освітлення і за рахунок заміни світильників типу ДНАТ (газорозрядні) потужністю 70-150 Вт — на енергозберігаючі типу LED (понад 3000 шт.) буде досягнуто суттєвої економії споживання електричної енергії. Планується замінити світильники на 69 вулицях міста. Жодної копійки з бюджету міської територіальної громади не буде витрачено. Хмельницький буде другим містом після Славутича, в якому буде запроваджено цей проєкт. Термін окупності цього проєкту — 7-8 років”, — зазначив Володимир Пекарський, директор комунального підприємства “Міськсвітло”.
Для поліпшення архітектурного вигляду будинків при здійсненні забудови міста Хмельницького підтримано проєкт рішення про заборону розташування газових мереж та газових пристроїв на фасадах будинків міста.
Також ухвалено рішення про цьогорічний фотоконкурс “Хмельницький крізь об’єктив”, присвячений Дню міста.
“Затверджено план дій із впровадження ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” на 2021-2022 роки. План дій розроблявся у співпраці з інститутами громадянського суспільства, пройшов громадське обговорення та реалізовуватиметься в партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями. Завдання — забезпечення бізнесу та мешканців якісними муніципальними послугами з використанням цифрових технологій, раціональне управління ресурсами громади через відкритий доступ інформації до них”, — зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Частина питань стосувалася призначення тимчасових автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування. “На шість маршрутів громадського транспорту змушені були призначити тимчасового перевізника, бо на конкурс не надійшло жодної заявки або претенденти, до прикладу, мали намір перевозити людей на переобладнаних із вантажних мікроавтобусах, тобто їх пропозиція суперечила нашим правилам перевезень”, — наголосив міський голова.
Решта питань стосувалися демонтажу незаконних металевих конструкцій (гаражів), оренди комунальних приміщень, створення комісії з питань виявлення, обліку та набуття в комунальну власність Хмельницької міської територіальної громади безхазяйного майна, щодо передачі нерухомого майна міської комунальної власності в оренду на аукціоні тощо.
За підсумками засідання ухвалено 70 рішень.
Тетяна Русанівська