Загострюється конфлікт навколо будинку на вулиці Подільській, 58, який звів нинішній банкрут “Октант”. Дві сторони інвесторів продовжують боротися за посаду голови ЖБК “Подільський край”, покликаний обслуговувати будинок. Черговий виток конфлікту стався минулої п’ятниці. Одна з двох голів “Подільського краю” Людмила Романенко разом з прихильниками вирішила провести прес-конференцію в міській раді, проте на захід з’явився її опонент Михайло Бейлик з групою підтримки.
Під час прес-конференції Людмила Романенко мала озвучити план дій ініціативної групи щодо вирішення питань скандального будинку. Зокрема, проблеми його заселення. Втім почати прес-конференцію їй не вдалося. У міську раду разом з кількома членами житлово-будівельного кооперативу прийшов Михайло Бейлик. Спочатку прихильники Людмили Романенко намагалася не пустити опонентів до малої зали міської ради. Проте іншій стороні все ж вдалося потрапити всередину.
Михайло Бейлик одразу звинуватив Людмилу Романенко, що вона не має право проводити будь-які прес-конференції від імені ЖБК “Подільський край”, адже її ніхто на це не уповноважував. Більше того, вона не є членом кооперативу, тому не може займати посаду його голови.
Натомість Людмила Романенко має іншу точку зору. Вона стверджує, що саме її більшість членів кооперативу обрала новою головою у квітні цього року. А Михайло Бейлик викрав з її автомобіля документи, узурпував владу в будинку та на власний розсуд розпоряджається вільними площами, продаючи їх невідомим особам.
Обмінявшись взаємними звинуваченнями, сторони перемістились у коридор, де нарешті змогли дати коментарі пресі про ситуацію у будинку. Проте й там прихильники обох голів продовжували галасувати й намагатися перекричати одне одного.
“26 квітня рішенням загальних зборів мене обрали головою ЖБК. Цей факт підтверджує виписка з єдиного реєстру, — переконує Людмила Романенко. — Ми хочемо лише, щоб наш будинок добудували, зокрема, необхідно провести необхідні комунікації. Для цього нам потрібно чотири-п’ять місяців. Проте нам заважають наші опоненти. Зокрема, наразі у нас викрадені документи, які підтверджують господарську діяльність ЖБК”.
Михайло Бейлик навпаки стверджує, що Людмилу Романенко обрали головою люди, які не мають жодного стосунку до ЖБК. На цих зборах не було більшості членів кооперативу, що підтверджують відеозаписи з камер міської ради.
“Ми переконані, що Людмила Романенко підробила протокол зборів, з яким пішла до державного реєстратора. За цим фактом мною були подані звернення до правоохоронних органів, — розповідає Михайло Бейлик. — Крім того, більшість членів кооперативу переобрала мене головою 9 липня цього року. Нині є постанова суду, яка взагалі забороняє вносити будь-які зміни до єдиного державного реєстру щодо “Подільського краю”. Тому Людмила Романенко досі вказана там як голова ЖБК, хоча фактично вона не є такою”.
Михайло Бейлик також зазначив, що через цю патову ситуацію на загальних зборах членів кооперативу 4 вересня Людмилі Романенко заборонили представляти будь-які інтереси кооперативу.
Ситуація в ЖБК “Подільський край” і відповідно в будинку на Подільській, 58 дійсно патова. Хоч будинок зданий в експлуатацію, на першому поверсі вже відкриті комерційні заклади, деякі власники проводять ремонти у власних квартирах, він не може повноцінно функціювати. Обидва голови ЖБК спільно з прихильниками не можуть дійти спільної мови. Натомість вони лише звинувачують одне одного в намаганні розпродати вільні площі. Тому, скоріше за все, остаточну крапку в цьому питанні може поставити лише суд.
Андрій ЯЩИШЕН
На фото: Людмила Романенко й Михайло Бейлик з’ясовують, хто з них легітимний голова кооперативу.
Фото автора