Як реагувати на повідомлення про замінування, як загалом діяти в умовах терористичних загроз? Відповіді на ці запитання близько сотні хмельницьких освітян та комунальників отримали під час планового тренінгу, який провели для них правоохоронці та вибухотехніки, спеціалісти Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області. Зокрема фахівці вибухотехнічної служби розповіли учасникам заходу про основні види загроз та способи їх розпізнавання.
Проведення подібних тренінгів в обласному центрі на початку року вже стало традиційним. «Маємо без паніки реагувати на всі загрози і забезпечувати безперебійне функціонування міського господарства», – пояснив заступник міського голови Олег Шинкарук.
До поліції останнім часом стали надходити повідомлення про замінування шкіл, торговельних центрів та вокзалу. Жодна інформація по Хмельницької області в результаті перевірок не підтвердилася, але керівники шкіл та інших підприємств повинні розуміти, як діяти у таких випадках.
Зараз розроблено новий алгоритм реагування на повідомлення про ймовірні замінування, який дозволить нам краще взаємодіяти з керівниками зазначених у повідомленнях об’єктів, такі алгоритми не лише покращать безпеку людей, але й будуть запобігати недоцільним витратам матеріальних та людських ресурсів, котрі залучаються для реагування на хибні повідомлення”, – розповів Валентин Білянський.