Клініко-діагностична лабораторія Хмельницької міської лікарні відтепер у капітально відремонтованому приміщенні, яке знаходиться в третьому корпусі медзакладу. Окрім цього, лабораторія поділена на робочі зони та оснащена сучасним обладнанням.
Зайве й переконувати, яке важливе значення має якісна діагностика, особливо нині, коли й ковід назбирує нову потужну хвилю, і сезонні захворювання додають клопоту, загострюються хронічні хвороби. У піки захворювань клінічні лабораторії медзакладів буквально “задихаються” від великого навантаження, до того ж, чимало процедур раніше доводилося робити вручну. Тому нова лабораторія, яка відповідає сучасним стандартам, вкрай важлива. І для більш якісної праці лаборантів, і для обслуговування пацієнтів. Тут встановили нове обладнання, зокрема ІФА- та гематологічний аналізатори. Відтак нині лабораторія міської лікарні нічим не поступається приватним, переконують її працівники.
“Скупчення всіх аналізів в одному приміщенні, обробка їх на старому обладнанні і в старих стінах дуже погіршували якість досліджень, — розповів директор КП “Хмельницька міська лікарня” Валерій Гарбузюк. — Тому було вирішено, що на місці старої клініко-діагностичної лабораторії буде розширено відділення гемодіалізу, а в колишнє відділення переливання крові, після капітального ремонту, перенесена наша клініко-діагностична лабораторія”.
Ремонт у цьому приміщенні тривав понад півроку. Лабораторія тепер має більшу площу, тож подбали й про зонування. Воно для такого підрозділу лікарні вкрай важливе.
“Є “чисті” зони, стерильні, “брудні”, тож аналізи крові тепер будуть відокремлені від аналізів сечі, — каже завідувачка клініко-діагностичної лабораторії Марія Апалагіє. — І, звичайно, робоче місце має бути зручним, в приміщенні не повинно перебувати багато людей, тобто, лаборант зможе працювати в комфортних умовах, щоб його праця була якісною. А зонування створює такі роздільні умови”.
За добу тут роблять більше тисячі різних аналізів. Адже саме за ними визначається важкість перебігу хвороби, підтверджується або ж спростовується попередній діагноз. З новими ІФА- та гематологічними аналізаторами ці процедури прискорились, а головне, дають більш якісну і точну картину. Ще років п’ять тому все було інакше. Приміром, показники загального аналізу крові рахували вручну. Тепер один аналіз забирає не більше 3 хвилин часу. Сюди входять і рівні лейкоцитів, і тромбоцитів, гемоглобіну, гематокріт, тобто, все необхідне для розгорнутої картини крові.
Ремонт і закупівлю обладнання профінансували коштом бюджету громади.
“Загальна вартість проєкту — 1 мільйон 600 тисяч гривень, — розповів міський голова Олександр Симчишин. — І цей проєкт себе повністю виправдає, тому що ті медзаклади, які не мають можливості проводити лабораторні дослідження, змушені їх закуповувати в інших лабораторіях — державних, приватних. Тепер міська лікарня буде самостійно це робити, не буде витрачати додаткові фінанси і час, а здійснюватиме всі необхідні процедури швидше і якісніше власним ресурсом у власних стінах”.
За словами міського голови, власні лабораторії повинні мати всі медзаклади міста, і над цим влада буде працювати.
Нещодавно Хмельницький науково-виробничий центр стандартизації видав сертифікат на систему надання послуг для КП “Хмельницька міська лікарня”. Це дає змогу налагодити всі види послуг, які задовільнять пацієнтів та поліпшують медичне обслуговування.
Вікторія Катрич