на часі

Папірці та ціни

Окрім тарифів на газ, багатьох людей вкрай обурила поява двох платіжок: за газ та за постачання блакитного палива. Й хоча на загальну суму це не впливає, психологічно двічі платити за енергоресурс багатьом некомфортно.

Юрій Вітренко, в.о. міністра енергетики, на свої й сторінці в мережі Фейсбук повідомив: “З конкретних речей, над якими ми зараз працюємо у відповідь на запит багатьох споживачів, — це перехід на одну платіжку за газ та розподіл, при цьому щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших регіонах. Ми також пропонуємо змінити принципи формування тарифів, щоб споживачі були впевнені в тому, що на них не перекладають неефективність роботи операторів мереж, і щоб гроші не виймалися, а вкладалися у підвищення якості та надійності постачання газу, тепла, електроенергії”. Передусім ми будемо фокусуватися на захисті вразливого споживача. Щоб була чесна конкуренція, щоб не допускати зловживання на ринку, особливо з боку монополістів. Щоб були справедливі і зрозумілі тарифи. І щоб держава була впевнена, щоб ті, хто потребує державної допомоги, її отримують. Як через субсидії, так і гранти на енергоефективність.
Він наголошує, що при цьому держава буде надавати сервіс споживачам. Зокрема завдяки максимальній діджиталізації. Влада буде допомагати людям легко порівнювати ціни і змінювати постачальників, щоб менше платити. Наприклад, для цього може використовуватися додаток “Дія” і навіть “бот”. У планах — автоматичний обмін даними між системою нарахування монетизованих субсидій і системами виставлення рахунків за комунальні послуги. Так усі зможуть легко контролювати, яку частину рахунку покриває субсидія. Державі це потрібно для того, щоб бути готовою оперативно допомагати тим, хто неспроможний сплатити рахунок.
“Ми опрацьовуємо обмеження націнки монополістів на роздрібному ринку та вдосконалення роботи оптового ринку зокрема щодо обсягів, які мають виставляти на ринок державні компанії. Для споживачів це означає менші ціні. Чому ми працюємо над всіма вищезгаданими ініціативами? Тому що якщо нічого не робити, то лібералізація ринку без створення ефективних інституцій, необхідних для забезпечення так званої “ефективності ринку” призведе до ще більшого підвищення тарифів і надприбутків монополістів. Як людина, яка в різних країнах на працювала на ефективних і неефективних ринках, я це прекрасно розумію, — зазначив він. — І наразі ми очікуємо, що цього року ціна на газ не буде збільшуватися і після закінчення дії урядового обмеження (6,99 за кубометр, обмеження встановлене до кінця березня)”.

Костянтин Зварич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *