Кримінал

Як не стати жервою шахраїв

Про це розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Андрій Чайковський.
“Як показує статистика, практично щодня по області в середньому реєструємо по два факти шахрайських дій. Найчастіше виманюють у потерпілих гроші під приводом купівлі чи продажу товарів через мережу Інтернет або ж начебто за непритягнення до відповідальності родичів чи близьких”, — розповідає полковник поліції.
Один із яскравих прикладів — це затриманий кілька тижнів тому працівниками поліції шахрай з Луганщини, який, розповідаючи жахливі історії про халепи, у які потрапили їхні родичі, ошукав у Хмельницькому п’ятьох людей похилого віку на загальну суму понад 72 тисячі гривень.
Ще одну пару зловмисників, яка ошукала пенсіонерку зі Старокостянтинова на суму понад 57 тисяч гривень, затримали буквально кілька днів тому. Цивільне подружжя розігрувало перед своїми жертвами цілі спектаклі, використовуючи для цього навіть різні перуки та реквізит.
“Головне правило збереження свого майна від шахраїв — довіряй, але перевіряй, — радить Андрій Едуардович. — Хто би не телефонував і ким би не представлявся: лікарем, поліцейським, працівником банку, візьміть собі за правило перевіряти інформацію і не поспішайте перераховувати кудись кошти. Найперше, що слід зробити, це не панікувати, а зателефонувати до людини, про яку ведуть мову шахраї, і переконатися, що з нею все гаразд. Якщо ж ви щось купуєте чи продаєте через Інтернет, то ніколи не зазначайте в оголошенні номер телефона, прив’язаного до вашої банківської картки. А ще краще — заведіть окрему картку для розрахунків в Інтернеті і кладіть на неї лише ту суму, яка потрібна для розрахунку за покупку.

Ольга Сєргєєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *