Культура

Перемоги юних піаністок

Попри карантин двом хмельницьким юним піаністкам вдалося перемогти в престижному міжнародному конкурсі. Так, вихованки Хмельницької дитячої школи №1 ім. М.Мозгового Анастасія Тарадай та Божена Мельник стали лауреатками першої та другої премій на музичному онлайн конкурсі “Lviv Kawai Quarantine-2020”. Організатор конкурсу — Львівська дитяча школа мистецтв №5, а в складі журі — представники 18 країн світу.
Хмельницькі конкурсантки навчаються грі на фортепіано у класі викладача Тетяни Чигрин. Вона каже, що через велику кількість учасників — до 80 дітей з різних країн світу, конкурс тривав понад три тижні. Були учасники зі всіх країн Європи, навіть з Америки. Те, що хмельницька школа серед кращих на такого рівня змаганнях, — дуже велике досягнення.
За умовами конкурсу, потрібно було надіслати відеозапис виконання музичного твору високого рівня складності. Журі оцінювало не лише техніку виконання твору, а й артистизм дітей. Усі конкурсанти записували відео вдома. Звісно, звучання інструменту відрізнялося від виступів у камерних залах, але високоповажні експерти це врахували.
“Цьогорічний конкурс дуже справедливий, адже журі не знало учасників. Нерідко члени журі привозять на конкурси своїх вихованців і тому оцінки часто бувають не зовсім обʼєктивними. Цього разу було інакше”, — додає викладач.
Відеозаписи учасників виставлялися на сторінках конкурсу в соціальних мережах і члени журі (по десять у кожній з пʼяти вікових категорій) ставили або не ставили за них вподобайки. За кількістю журівських вподобайок і обирали переможців.
Самі ж учасниці розповідають, що для них такий досвід був досить незвичний.
“Щоразу через найдрібнішу помарку хотілося перезаписувати свій виступ заново. Все ж вдалося гідно виконати для конкурсу твір Мендельсона”, — каже лауреатка другої премії Божена Мельник.
А ось лауреатка першої премії Анастасія Тарадай знайшла інформацію про конкурс в Інтернеті й одразу зателефонувала викладачці. Нині Настя — семикласниця музичної школи, за крок до її фінішу. Але це лише початок її шляху до великої музики.
Кожна з пʼяти вікових категорій конкурсу “Lviv Kawai Quarantine-2020” готує свої галаконцерти, які можна знайти в соціальних мережах.
“Це вже вдруге за період карантину наша музична школа бере участь у конкурсах такого масштабу, і вдруге успішно! До перемоги піаністів був успіх у творчих змаганнях відомого на весь світ шкільного дитячого хору “Подільські солов’ї”. Навчились уже працювати дистанційно. Тож жодні труднощі не зупиняють творчий розвиток наших вихованців”, — каже директор ДМШ №1 Оксана Баруца.

Ірина Салій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *