Відтепер, щоб здобути мистецьку освіту, дітям з мікрорайону Дубове не потрібно добиратись у центр міста. Тут з’явилася своя школа мистецтв, а точніше її філія. Вона працюватиме при НВК №2. А це в свою чергу на руку й батькам, бо ж таки зручно.
“Ми два роки провчилися в школі декоративно-прикладного мистецтва, але вимушені були покинути навчання, хоча дитина дуже хотіла займатися. Головна причина — далеко добиратися. Повертаєшся пізно, а потрібно ще й уроки робити. Для дитини це важко. Тепер у нас з’явилася можливість продовжувати навчання”, — ділиться Ольга Забідюк, мама третьокласниці.
Рішення відкрити ще один мистецький заклад для дітей ухвалила 35-та сесія Хмельницької міськради. Йому передувало анкетування дітей, які навчаються в НВК №2. В результаті анкетування виявили бажання займатись у філії школи мистецтв сотні дітей.
“Ми майже без обговорення на сесії міськради одностайно підтримали й проголосували за це рішення. Абсолютно правильне рішення. Ми максимально близько йдемо до дітей: спрощуємо їм час на дорогу, щоб добиратися, і залучаємо до мистецтва більшу кількість дітей. Може, хтось із них стане суперталановитим митцем, але головне — це соціальна функція, тобто всебічний розвиток особистості. Дитина має разом отримувати і середню освіту, і мистецьку, розвиватися і ставати успішною”, — зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Перший дзвінок тут продзвенить уже в лютому. Поки що функціонуватимуть три творчі класи: образотворчого, театрального мистецтва та хореографії. Незважаючи на те, що цього року бюджет обласного центру буде вкрай обмежений у коштах, місто знайшло змогу виділити дев’ять штатних одиниць для викладання у філії школи мистецтв. Вісім із цих дев’яти місць належатимуть викладачам і одна посада — адміністративна. У планах — відкрити у філії й музичне відділення.
Ольга Сєргєєва