Культура

Артем Ромасюков: “У День міста виступить найтоповіший рок-гурт України “The Hardkiss”

“Хмельницькому — 587: Майбутнє прекрасне” — такою стане концепція святкування цьогорічного Дня міста 29-30 вересня. Виступи гуртів “The Hardkiss”, “5 Vymir”, “Patsyki z Franeka”, мистецькі інсталяції, виставки робототехніки й сучасних технологій стануть лише маленькою частиною низки цікавих заходів, запланованих на відзначення 587-ї річниці Хмельницького. Детальніше про святкову концепцію розповів начальник міського управління культури та туризму Артем Ромасюков.

 

— Пане Артеме, вже визначилися із зірковими гуртами, які виступатимуть на головній сцені?

 

— У перший день святкування Дня міста, 29 вересня, на головній сцені поблизу кінотеатру ім. Т.Шевченка на хмельничан чекає зустріч з гуртом “The Hardkiss”. Переконаний, що нині це найтоповіший рок-гурт України. Його виступ — це справжнє шоу, яке повинне сподобатися жителям і гостям міста.

Перед “The Hardkiss” виступить молодий гурт “5 Vymir”, на який варто звернути увагу, бо нині в Україні є достатньо цікавих колективів, але “5 Vymir” — це один із гуртів, за якими майбутнє вітчизняної музики. Також на головній сцені гратимуть якісну танцювальну музику епатажні “Patsyki z Franeka”.

Фото гурту “The Hardkiss” з їхньої сторінки у Facebook

Обирати виконавців було непросто, адже нещодавно у Хмельницькому проходив фестиваль “Respublica”, де виступали артисти, яких ми б могли запросити на День міста. Проте зрештою нам вдалося підібрати якісні гурти, які сподобаються усім.

 

— Цьогоріч святкування Дня міста теж проходитиме під єдиною концепцією?

 

— Раніше Дні міста святкувалися без жодних тематичних родзинок. Ми вирішили змінити цю тенденцію й нині головне свято Хмельницького третій рік поспіль проходитиме під єдиною концепцією. Перший раз обрали тему “День міста з романтичним настроєм”. Тоді святкування збігалося з 450-ю річницею надання тогочасному Плоскирову Магдебурзького права. Минулого року обрали концепцію “Знай наших” й намагалися висвітлити досягнення міста, показати людей, які прославляють Хмельницький.

Фото з минулорічного святкування Дня міста. Фото Миколи Шафінського.

Цьогорічна концепція — “Хмельницькому — 587: Майбутнє прекрасне”, адже ця тема завжди хвилюватиме людей. До того ж нині Хмельницький стрімко розвивається, є багато амбітних планів і проектів, які б хотілося презентувати жителям і гостям міста. Тому поряд з традиційними заходами буде чимало родзинок.

До 12.00 в суботу місто вбереться у святкові шати. На вулиці Проскурівській працюватимуть цікаві фото зони. Неподалік міського управління житлово-комунального господарства на тій же Проскурівській проходитиме виставка робототехніки й сучасних технологій “Future Shock”. З технологіями майбутнього хмельничан познайомлять місцеві гуртки й торгові мережі, які працюють у цьому напрямку.

Крім того, розмістимо виставку масштабних архітектурних проектів, які анонсувала міська рада. Зокрема, проекти реконструкції кінотеатру ім. Т.Шевченка, майдану Незалежності, нового Палацу спорту… Ці стенди також презентують на “Форумі економічного розвитку Хмельницького”, який відбудеться напередодні святкування Дня міста.

Тематичними зробимо й ресторації, за які відповідає управління торгівлі. Їх поділять на кілька зон — фуд-корт, кава і виставка-ярмарок декоративно-прикладного мистецтва.

 

— Які ще заходи заплановані у перший день?

 

— Святкування Дня міста розпочнеться ранковою молитвою біля Ангела скорботи, присвяченою усім українцям, які віддали життя за Батьківщину і рідне місто.

Орієнтовно опівдні плануємо на головній сцені розпочати урочистості та вітання міського голови, під час якого Олександр Симчишин вручить хмельничанам заслужені ними відзнаки та премії. Цього разу вирішили змінити формат урочистостей. Усе розпочнеться з прологу — виступу колективу мажореток “Альфа”. Опісля відбудеться нагородження хмельничан і концертна програма львівського балету “Життя”. Це колектив, який часто виступав з Русланою Лижичко, зокрема під час її перемоги на Євробаченні. У День міста Балет “Життя” презентує свою програму “ETNOЕВОЛЮЦІЯ”, присвячену еволюції української нації з прадавніх часів до сьогодення.

Фото балету “Життя” з їхньої сторінки у Facebook

Ще однією з новинок стане презентація іміджевого кіно про місто за підсумками нашого конкурсу. На великому екрані покажемо хмельничанам ці ролики, опісля нагородимо переможців.

Навпроти нашого управління (вулиця Проскурівська, 30 — авт.) відбудеться шоу просто неба “10 метрів наших можливостей”, під час якого на очах у людей хмельницькі художники створюватимуть сучасну абстрактну картину. Паралельно біля ТЦ “Дитячий світ” працюватиме мала сцена. На ній виступатимуть місцеві гурти: “Експромт” музичної школи №2, “Free Jam”, “La chica bossa”… Також там діятиме інсталяція народного художника України Віктора Сидоренка “Деперсоналізація”. Свого часу він створив одинадцять однаково розфарбованих фігур, які символізують сірість і одноманітність нашого суспільства у пострадянський період. Проте після Революції гідності концепція інсталяції змінилася. Віктор Сидоренко розписав ці манекени у різні кольори, що символізує крок у майбутнє української нації, яка змогла переступити сімдесятирічний період гноблення.

Гурт “Free Jam”. Фото автора.

О 19.30 власне чекаємо на виступ зірок на головній сцені.

 

— А чим здивує другий день?

 

— 30 вересня продовжуватимуться інсталяції, виставки-ярмарки, фотозони… О 15.00 на головній сцені розпочнеться збірний концерт закладів культури міста “Творимо майбутнє”. А о 17.00 на хмельничан чекає класична програма обласного симфонічного оркестру. Також хочемо запросити на виступ наші мистецькі сотні-волонтерів, адже це люди, які постійно контактують з військовими й можуть гідно виступити на головній сцені. Після них гратиме хмельницький гурт “Flash”.

Завершиться все космічною вечіркою. Наразі ведемо перемовини про виступ відомих київський діджеїв.

Крім того, у сквері ім. Т.Шевченка в рамках літературного фестивалю “Слово єднає” презентуємо однойменний альманах. Також там проводитиметься книжковий ярмарок.

Звісно, не могли оминути увагою мистецький дворик. Там запланували кінопоказ.

Крім того, під час святкування Дня міста цікаві заходи проводитимуть представники міських управління молоді та спорту й департаменту освіти та науки.

 

— Хоч більша частина року минула, фестивальне життя міста не зупиняється. На що варто очікувати хмельничанам?

 

— У рамках святкуванням Дня міста 28-39 вересня у Хмельницькому відбудеться літературно-перекладацький фестиваль “Translatorium-2018”. Це дійсно унікальний фестиваль, який може зацікавити не лише професіоналів, а й любителів якісної літератури. Тому ми допомагаємо громадським активістам його провести.

Далі на хмельничан 9-11 листопада чекає фестиваль хорової музики “Співоча асамблея”, на який також підготували чимало цікавинок. Власне “Співоча асамблея” буде завершувати фестивальний рік. Втім не варто забувати й про Різдвяний ярмарок, який теж можна вважати повноцінним фестивалем.

Напередодні Дня міста 18 вересня у міському Будинку культури виступить  Юрій Андрухович разом із польським гуртом “Karbido”, а 17 жовтня — письменник Сергій Жадан із музикантами презентує проект “РоздІлові”. Тобто мистецьке життя Хмельницького вируватиме не лише влітку.

18 вересня о 18.30 у міському Будинку культури виступить  Юрій Андрухович разом із польським гуртом “Karbido”. Фото зі сайту Хмельницької міської ради.

 

— Які можете зробити попередні висновки щодо фестивального року в Хмельницькому? На які фестивалі точно варто очікувати в 2019-ому?

 

— Однозначно наступного року відбудеться третій “Rock&Buh”. Також у нас є фестивалі, які проводимо раз на два роки. Зокрема, народної хореографії імені Володимира Глушенкова. Ми вже змогли вийти на міжнародний рівень і продовжуватимемо підтримувати цей статус, запрошуючи закордонні колективи. На ньому показуватимемо хмельничанам не лише нашу рідну культуру, а й багатогранність світу крізь призму народного танцю.

Виступ гурту “Detach” на цьогорічному фестивалі “Rock&Buh”. Фото автора.

Найголовніше, що упродовж цього фестивального року змогли оживити місто, привернути увагу до Хмельницького людей з різних куточків України. Помітно, що про наше місто почали говорити. Звичайно, не всього не можна досягти одразу, потрібен час, щоб зайняти свою нішу у фестивальному житті країни. Проте Хмельницький вже показав, що він може бути центром подієвого туризму. Тягатися з такими містами як Київ, Львів чи Одеса важко, але на фоні інших виглядаємо досить привабливо. Тому й надалі працюватимемо в цьому напрямку.

 

P.S. Детальну програму святкування Дня міста шукайте напередодні свята на сторінках газети “Проскурів”.

Розмовляв Андрій ЯЩИШЕН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *