Нещодавно у місті відбувся третій міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс “Antares-X-Fest the best-2018”. Організувала його Оксана Осташевська, президент театру танцю “Antares”, суддя міжнародної категорії. Сьогодні розмовляємо з нею про її хореографічну діяльність, колектив і безпосередньо конкурс.
— Пані Оксано, чому ви вирішили пов’язати життя з хореографією?
— Я, здається, з народження знала про те, що танцюватиму, що у мене буде танцювальний колектив, мої діти будуть найкращими, разом ми досягнемо висот.
Я з чотирьох років займалася танцями. Моя мама завжди хотіла бачити мене на сцені. Тому паралельно з хореографією займалася ще вокалом. Починала я все-таки з кар’єри співачки, виконавши мамину мрію. Проте одне іншому не заважає, і я вирішила піти власним життєвим шляхом, обравши хореографію основним видом діяльності. Наразі мої вихованці не лише танцюють, але й співають, тому я водночас оцінюю їх і як музичний спеціаліст.
У кожної людини є місія у світі, тому, напевно, таке моє життєве призначення: займатися саме танцями.
— Хто ваш кумир у хореографії?
— У нашому місті є багато чудових тренерів, зокрема хореограф Яна Романова, постановник різних тематичних напрямків сучасної хорео-графії, талановита балерина Дар’я Ярошенко. Серед танцюристів хочу виділити Наталію Лігай і Романа Горбача. Мені надзвичайно подобаються їхні танцювальні постановки.
— Кожен викладач має свої творчі і теоретичні підходи до викладання. Яка ваша методика роботи з дітьми?
— По-перше, у будь-якому колективі має бути дисципліна. Найперше, що я роблю, це встановлюю свої порядки, яких мають дотримуватися діти. Якщо вони прийшли займатися хореографією, то повинні робити це усвідомлено і цілеспрямовано. По-друге, я веду заняття за класичними нормами: вправи біля станка, репетиції постановок у залі.
Для мене також важливо психологічно працювати з дітьми — допомогти їм позбутися страху перед публікою. Також я підбираю для кожного спеціальну музику, яка була б не лише популярною, але й підходила дитині, подобалася їй, виховую повагу до батьків.
— У вашого колективу цікава й незвичайна назва “Antares”. Звідки вона?
— Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Антарес — це найбільша і найяскравіша зірка галактики. На основі цього ми навіть придумали такий девіз: “Будь яскравим, як зірка Антарес”.
— Розкажіть більше про особливості роботи колективу.
— До нас можуть записуватись абсолютно всі. Немає таких, які не вміють чогось робити, є лише батьки, які не вірять у своїх дітей. Але якщо є бажання, то ми приймаємо до колективу будь-кого, у нас немає жодних обмежень. Я звикла працювати на результат. Зазвичай до мене приходять майбутні цілеспрямовані чемпіони України, Європи і світу.
Ми приймаємо малюків з 2,5 року, з яких я виховую справжніх зірок.
— Успіх колективу характеризується перемогами на різноманітних конкурсах і фестивалях. Якими здобутками пишаєтеся ви?
— Ми існуємо вже 17 років. Впродовж 15 років є чемпіонами України, кубка Європи і світу. Також ми ставали чемпіонами, зокрема у таких країнах, як Польща, Болгарія, Греція, Білорусь, Німеччина, Грузія.
Пишаємося нашими випускниками. Наприклад, Валерія Кобець і Артем Осташевський — це пара, яка виступала ще з самого зародження клубу. Вони багаторазові чемпіони України, кубка Європи та фіналісти світового рівня змагань. Артем, до прикладу, деякий час займався педагогічною діяльністю з латиноамериканських танців. Його вихованці теж є чемпіонами України. Валерія наразі завершує навчання на факультеті хореографії у Києві. Також наша колишня вихованка Діана Якимишин має власний танцювальний клуб.
— Зовсім нещодавно втретє відбувся фестиваль “Antares-X-Fest the best”, організатором якого є ви. Як з’явилася ідея створення?
— Сьогодні немає якогось основ-ного напрямку в танцях, який би всі наслідували. Чи взагалі напряму в мистецтві. Сучасній молоді подобається бути творчою, фестивалі у цьому допомагають. Зокрема ті, де поєднувалися б танцювальне і театральне мистецтво, вокал і інструментально-музичні виступи, оцінювалися б художні здібності дітей. На основі цього у мене виникла ідея створити масштабний фестиваль “Antares-X-Fest”.
Нещодавно відбувся вже третій фестиваль. У першому брали участь 200 учасників, у другому — 1200. Проте цього року ми дещо оновили фестиваль: він проводився у більшій залі, також велася пряма трансляція, оновилися світлові ефекти. Фестиваль пройшов на високому рівні. Усі залишилися задоволеними і участю, і результатами.
Провести такий масштабний захід — це клопітка робота, якою ми і займалися під час організації. Для мене важливо, аби до нас приїжджали сильні колективи. Тут вони мають змогу отримати нові знання, досвід, безкоштовно відвідати майстер-класи зіркових журі.
Фестиваль проходить кожних два місяці, і щороку ми обираємо якийсь новий тематичний напрямок.
Єдиним недоліком є брак часу, аби показати визначні місця Хмельницького учасникам і журі, провести для них екскурсію. Але надалі ми працюємо над тим, аби це виправити.
— Які труднощі виникали у процесі організації фестивалю?
— Я, як керівник, президент театру танцю “Antares”, суддя міжнародної категорії, маю певну репутацію, на яку орієнтуються інші професіонали і якій вони довіряють. Як правило, ми організовуємо все на високому рівні. Я впевнена у своїх силах. Кожного фестивалю впроваджуватимемо щось нове, запрошуватимемо нових артистів для того, щоб він був цікавим.
Спершу ми проводили різноманітні змагання, але лише танцювального напрямку. Надалі виникла ідея додати ще вокал, акторську майстерність, інструментальні жанри. Нашу ініціативу підтримав і міський голова Олександр Симчишин. Він завжди допомагає нам.
— Фестиваль відомий не лише своїми учасниками, але й зірковим журі. Хто поповнив його склад цьогоріч?
— Щоб залучати більше учасників, треба проводити фестиваль на високому рівні, запрошувати відповідно компетентне журі.
Як правило, я запрошую професіоналів. Наприклад, цього року у нас був Григорій Чапкіс — легендарний хореограф. Це людина, яка, незважаючи на свій вік, досі утримує увагу аудиторії і своїми жартами, і хореографічними здібностями.
Галина Голубєва — педагог виконавця Melovin, котрий представляв Україну цьогоріч на Євробаченні. Вона навчає дітей, як себе подати на сцені, як передати певні слова з композиції не лише голосом, але й тілом.
Назар Хасан — фіналіст шоу “Х-фактор”. Зараз займається викладацькою діяльністю. Не лише вчить дітей, як правильно співати, але й допомагає їм розуміти сенс обраної композиції.
Руслан Ніконенко, відомий артист з Києва, який знімався у серіалах “Прислуга”, “Центральна лікарня”, “Село на мільйон” тощо. Він приїде до нас восени і даватиме майстер-класи з акторської майстерності.
Організовуючи фестиваль, я не просто збираю висококваліфіковане журі, а обов’язково заздалегідь передбачаю психологічні моменти. Адже діти з малого віку повинні знати, що їм потрібно орієнтуватися на професіоналів і ставати ними.
Якщо говорити про минулий досвід, то серед журі першого фестивалю були учасники шоу “Танцюють всі” Наталія Лігай і Роман Горбач.
— Наостанок розкажіть про плани на майбутнє.
— Через два тижні ми з колективом вирушаємо до Болгарії, куди їздимо вже протягом 12 років. Ми є учасниками фестивалю, що там проходить, а також відпочинемо біля моря. В серпні — до Сергіївки в табір “Green Park” на танцювальні збори. І в кінці літа займемося організацією четвертого фестивалю “Antares-X-Fest the best”.
Також будемо готувати свої ідеї для п’ятого фестивалю, до якого маємо намір залучити іноземні танцювальні колективи, вже налагодили зв’язки з Ізраїлем і Польщею. Надалі будемо працювати, аби наш проект вийшов на світовий рівень.
— Дякую за розмову.
Підготувала Марина КОВАЛЬЧУК