Соціум

Збережемо боротьбу в олімпійській програмі

Під таким гаслом завершився у Київському Палаці спорту ХІХ міжнародний турнір з вільної боротьби, присвячений видатним українським борцям і тренерам, які прославляли нашу державу на найпрестижніших змаганнях планети. Нинішній борцівський фестиваль, за відгуками його учасників, вдався на славу. Протягом двох днів майже 300 атлетів з 19 країн вели безкомпромісну боротьбу за нагороди у семи вагових категоріях серед чоловіків та жінок.

У чоловіків найбільш підготовленими виглядали представники Росії, України, Вірменії, Угорщини, Грузії і Казахстану. Саме вони піднімалися на п’єдестал пошани. А кращими стали росіяни, які перемогли у п’яти вагових категоріях. По одній золотій медалі виграли борці України і Вірменії. Всього ж у наших земляків дев’ять нагород.

На одну медаль менше, ніж у чоловіків, виявилось у скарбничці жіночої збірної України. Зате за якістю вони вищі, адже троє спортсменок стали переможницями турніру. За видовищністю і напругою боротьби поєдинки дівчат, на погляд фахівців, ні в чому не поступалися сутичкам чоловіків, а за емоційністю деякі з них (особливо фінали) виглядали навіть цікавішими.

Дві медалі дісталися представникам Хмельницького, майстрам спорту міжнародного класу, призерам європейських чемпіонатів. Так, у ваговій категорії 67 кг не знайшлося гідних суперниць Аліні Стаднік, котра спочатку достроково перемогла Крістіну Одріну-Урбову з Латвії, потім здолала американку Вероніку Карлсон і співвітчизницю Світлану Рижинкову, а у фіналі її суперниця Дарія Осоцька  капітулювала вже в першому періоді.

Для здобуття бронзової нагороди Павло Олійник провів п’ять поєдинків. Не встояли перед ним українець Сергій Мохорт, росіянин Бадаві Магомедов та ще один українець Любомир Сагалюк. У півфіналі Павло зустрівся з фаворитом змагань вагової категорії 96 кг Хаджимурадом Гацаловим, олімпійським чемпіоном 2004 року, чотириразовим чемпіоном світу.  І якщо в першому періоді хмельничанин поступився іменитому супернику мінімально (0:1), то в другому осетин був нестримний і легко (5:0) довів свою перевагу над нашим атлетом. У боротьбі за третє місце Олійник виглядав краще від іншого представника Росії Іслама Гуцаєва, якого переміг з рахунками 3:0 у кожному з двох періодів.

У цілому ж  Київський міжнародний турнір з вільної боротьби ще раз показав, що цей вид спорту є популярним у світі і має стійку тенденцію до розвитку на всіх континентах. І прийняте днями дуже спірне рішення виконкому Міжнародного олімпійського комітету рекомендувати своїм членам виключити боротьбу з програми Олімпійських ігор 2020 року розбурхало не тільки борцівський, а й весь спортивний світ. І звичайно ж, про це дуже багато і зацікавлено говорили всі учасники цього турніру. Їх загальна думка така: “Міжнародний олімпійський комітет допускає серйозну помилку, йдучи на цей крок, який обов’язково позначиться негативно на всьому олімпійському духові, серед родоначальників якого є і боротьба”.  Вони сподіваються, що це помилкове рішення буде скасоване всіма членами МОК на 125-й сесії в Буенос-Айресі (Аргентина) 7-11 вересня цього року як таке, що руйнує основи олімпізму, і вважають, що без вільної та класичної боротьби Олімпійські ігри стануть неповноцінними.