Соціум

коротко спорт №43

Тхеквондо

На міжнародному турнірі класу “А” Ukraine Open Cup за участю майже шести сотень  тхеквондистів з восьми команд, котрі представляли п’ять країн, відзначилися спортсмени Хмельниччини.

Спочатку визначали найкращих юніорів. Тут четверо наших землячок зійшли на п’єдестал. Переможницею у ваговій категорії до 63 кг стала Анна Горгулько зі Старої Ушиці, друге місце виборола Олександра Баранова (до 59 кг), а бронза дісталася Євгенії Крутій (52 кг) з Полонного та Олені Мельник (понад 68 кг).

Потім…

Тхеквондо

Потім змагалися дорослі атлети, котрі вибороли п’ять нагород: золото — в Сергія Чайки (до 74 кг), бронза  — в Сергія Назарчука (до 68 кг). Повезли додому медалі й жінки: срібну Наталя Пісоцька (до 57 кг), а бронзові — Тетяна Мулько (до 46 кг) та Олена Мельник (до 73 кг). Всі вони з м. Хмельницького. Готували своїх вихованців до турніру тренери Сергій Пісоцький, Михайло Крутій та Анатолій Ткачук.

Анна Горгулько та Сергій Чайка — переможці цих престижних змагань отримали право на присвоєння їм звання майстра спорту України міжнародного класу. Попереду у тхеквондистів етап кубка світу в Москві, куди вирушили шестеро хмельничан для здобуття високих місць і рейтингових очок.

Вільна боротьба

Нещодавно Київський палац спорту вперше прийняв Міжнародний турнір з вільної боротьби на Кубок спілки вірмен України. Хмельничанин Павло Олійник виступав у ваговій категорії до 96 кг. Першу перемогу здобув у поєдинку зі співвітчизником Віктором Кукотом (1:0 та 1:0 за періодами). Потім поступився спортсмену з Грузії Елізбару Одікадзе (0:1 та 0:2). В сутичці за бронзу Павло був сильнішим за Ернеста Мордовича з України (3:1 та 6:0). Саме його включили до складу збірної країни на Міжконтинентальний кубок, який 19-21 жовтня приймала Хасав’юрта (Росія).

Дзюдо

Три нагороди вибороли  представники Хмельниччини на чемпіонаті України з дзюдо, який нещодавно завершився у Севастополі.

Вже третє золото з таких турнірів додала до своєї колекції вихованка Дунаєвецької школи дзюдо Ірина Кіндзерська. Гідний супротив у фіналі вагової категорії +78 кг їй чинила Світлана Яремка з Київщини. Програючи “ваза-арі”, за 37 секунд до закінчення поєдинку Ірина змогла здійснити задню підніжку і покласти суперницю на лопатки. Стимул виграти у Світлани був великий, адже між собою вони провели чимало зустрічей, в яких лише один раз вона перемагала. Ірина готова до випробувань у новому олімпійському циклі.

А у ваговій категорії до 78 кг вперше перемога дісталась Іванні Макусі, яка задушливим прийомом виграла у фіналі в Тетяни Семикіної з Дніпропетровська. Раніше на чемпіонатах вона вигравала срібло і двічі ставала бронзовою призеркою.

У чоловіків підтримав їх тріумфальний виступ Кеджау Ньябалі, котрий у ваговій категорії до 90 кг посів друге місце.