Соціум

У рейтингу кращих борців країни є й хмельничани

Асоціація спортивної боротьби України на своєму офіційному сайті розмістила рейтинги спортсменів за 2011 рік. До числа тих, хто зумів відзначитися на борцівських килимах в середині країни та за її межами, потрапили й вихованці хмельницької борцівської школи.

Серед представниць прекрасної статі найкращий результат — 17 місце в списку має Ганна Урода (60 кг). Тренується 16-річна дівчина в Сергія Басістого, є кандидатом у майстри спорту. Цього року вона стала срібною призеркою юнацьких спортивних ігор України та чемпіонату світу серед дівчат. До топ-50 увійшла ще одна наша землячка Юлія Лавренюк (67 кг). Вона в рейтингу 47-ма.

Набагато результативнішим цей рік став для наших борців-чоловіків. Четверте місце в рейтингу посів Павло Олійник (96 кг). У 2011 році він став чемпіоном країни, бронзовим призером європейської першості, показав другі результати на кубку України та сьомому київському міжнародному турнірі.

У цій же ваговій категорії — 96 кг виступає ще один хмельницький спортсмен — Гліб Кутей (на фото). 20-річний борець цього року виступав на чемпіонаті Європи серед юніорів, на яко-му завоював бронзову медаль, а також на чемпіонаті світу в цій же віковій групі посів десяту сходинку. На чемпіонаті України серед чоловіків показав п’ятий результат.

Срібний призер Олімпійських ігор Андрій Стаднік (66 кг) опинився лише на 12 позиції. Через стан здоров’я він був змушений відмовитися від багатьох стартів. Зокрема, на чемпіонаті світу він став лише дев’ятим, а на кубку України — другим.
До топ-50 також увійшли Максим Матус — 36 місце, Сергій Кречун та Гурген Ованян — 46-ті, а Андрій Власов — на 50-й позиції.