Велотріал у Хмельницькому досі залишався спортом обраних. Щоб порахувати людей, які ним займаються, вистачить пальців однієї руки. Уявіть, на понад 250 тисяч знайшлося всього четверо сміливців, яким припало до душі виробляти всілякі трюки на велосипеді. І двоколісні в них не звичайні, а без … сідла!?.
Велотріал у Хмельницькому досі залишався спортом обраних. Щоб порахувати людей, які ним займаються, вистачить пальців однієї руки. Уявіть, на понад 250 тисяч знайшлося всього четверо сміливців, яким припало до душі виробляти всілякі трюки на велосипеді. І двоколісні в них не звичайні, а без … сідла!?.
Вистрибнути на байку з місця на висоту 132 сантиметри, долати всілякі перешкоди — каміння, парапети, брили, навіть перестрибувати через людей. Все це вміє 23-річний хмельничанин Олег Гришко, який не лише продовжує відточувати майстерність, але й з радістю поділиться своїми вміннями з іншими.
Для цього юнак відкриває першу в Україні школу велотріалу! Аналоги хмельницької секції є хіба що за кордоном, а от на вітчизняних теренах — це новинка. Організатори вирішили не просто зібрати хлопців та дівчат під своїм крилом і вчити їх всіляким вихилясам на залізних конях, але й дати можливість займатися тим, хто не може їх придбати.
“Найдешевший велосипед для тріалу коштує мінімум десять тисяч гривень і далеко не у всіх охочих знайдеться потрібна сума. Тому ми забезпечимо дітей захисною екіпіровкою та професійними тріальними машинами, яких для початку закупили чотири. Щойно вони приїдуть — розпочнемо уроки”, — розповідає майбутній тренер Олег Гришко.
Відкриття секції заплановане на початок липня. Для того, щоб перевірити, чи вдасться зібрати команду, Олег минулого четверга влаштував у центрі міста показові виступи. Зробити повноцінний майстер-клас не завадив навіть дощ, тому юні любителі екстриму вже не зі слів, а на ділі змогли побачити, чим займатимуться і на що здатен їх наставник.
“Велотріал — дуже молодий вид спорту, якому трохи більше двох десятків років. У Хмельницькому я став першопрохідцем, всьому вчився самотужки, як і більшість моїх колег: дивився відео трюків у повільному режимі і повторював, повторював. Шкода, що як і десять років тому, так і тепер райдерів у нашому місті не побільшало. Але щойно ми почали невеличкий піар у соціальних мережах, зацікавлені знайшлися. Щоб привабити діток, хочемо влаштувати серію показових виступів. З початком навчального року почнемо агітацію у школах”, — ділиться планами Олег.
Серед тих, хто вже стовідсотково вирішив записатись у секцію велотріалу, був і 18-річний хмельничанин Андрій Шкробтак. “Більшу частину свого життя я катаюся на велику. Але прийшов момент, коли відчув, що просто ганяти на швидкості вже не цікаво. Познайомився з Олегом і зрозумів, що він виробляє класні речі. Повторити їх поки що мені не під силу. Максимум, що можу — це піднімати заднє і переднє колеса. Тому не може дочекатися початку навчань. Нудно нам точно не буде”, — переконаний хлопець.
Більше про велотріал можна дізнатися за цими посиланнями: schoolbiketrial.at.ua, vk.com/club38152508.
Ольга Цимбалюк
Фото Дмитра СВідерського