Соціум

Науковці обговорювали соціально-економічний стан

Всеукраїнська науково-прак-тична конференція “Статистич-на оцінка соціально-економічного розвитку” вже водинадцяте відбулась у Хмельницькому університеті управління та права. Організаторами її традиційно стала кафедра математики, статистики та інформаційних технологій факультету управління та економіки. Головна мета конференції — зробити доступною для вчених і широкого кола громадськос-ті інформа…

Всеукраїнська науково-прак-тична конференція “Статистич-на оцінка соціально-економічного розвитку” вже водинадцяте відбулась у Хмельницькому університеті управління та права. Організаторами її традиційно стала кафедра математики, статистики та інформаційних технологій факультету управління та економіки. Головна мета конференції — зробити доступною для вчених і широкого кола громадськос-ті інформацію про статистичне обґрунтування організаторських та управлінських рішень у сфері со-ціально-економічного розвитку. У конференції взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, наукових установ, вищих навчальних закладів, державних підприємств, установ і організацій — загалом 107 учасників з усіх регіонів України, серед яких вісім докторів та 48 кандидатів наук.

Серед основних тем, що цікавили учасників, були статистична оцінка взаємозв’язку чинників та результативних показників соціально-еко-номічного розвитку, комплексна територіальна оцінка результатів соціально-економічного розвитку, визначення рейтингу регіонів за результатами виконання завдань, прогнозів чи нормативів.

Доповідачам пленарного засідання вдалось довести, наскільки життя пересічного українця залежить від точності статистичної інформації, а головне, адекватного її трактування. Порушувались проблеми взаємозв’язку статистичних даних та політичних рішень у кожній із соціальних сфер. Прозвучало і чимало сенсаційних заяв. Доцент кафедри інформаційних систем у менеджменті Львівського національного університету ім. Івана Франка у своєму дослідженні виявив, що за останні десятиріччя макроекономічний цикл скоротився до 11 років, бо у 1985 році різниця між підйомом і спадом економіки складала 14 років. Старший викладач Національного університету “Києво-Могилянська академія” за допомогою статистичного моделювання спростував тезу Міністерства охорони здоров’я про те, що кількість лікарів і станцій швидкої допомоги суттєво збільшує тривалість життя, а також зробив гучну заяву, що чим вища зарплатня у людини, тим менше вона живе. В.о. завідувача кафедри економіки підприємства Національної академії статистики, обліку та ауди-ту Валентина Попова заявила, що Україна відстає не просто за рівнем ВВП від цілого світу, а на цілий цикл економічного розвитку, а нещодавно прийнятий Податковий кодекс тільки погіршив становище нашої економіки на світовій арені. Доцент кафедри економіки підприємства Національної академії статистики, обліку та аудиту В’ячеслав Попов підрахував, що з початку 90-х років минулого століття Україна через безробіття значної частини населення втратила 12-кратний обсяг ВВП. І авторитетно заявив: все, що зараз відбувається в Україні, було описано американськими економістами ще у середині минулого століття. Відповідно, вони ж і розробили рекомендації, як країні виходити з такого важкого соціально-економічного становища.

Виникає логічне запитання: чому такі серйозні та ґрунтовні наукові дослідження не беруться до уваги нашою владою при прийнятті рішень та проведенні реформ? Адже наука покликана працювати саме на благо держави та її громадян.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *