Днями на зустріч, організовану волонтерами, з хмельницькими школярами в ліцей №17 завітали командир 8-го батальйону добровольчої армії України “Аратта” Андрій Червень та рядовий боєць, а за сумісництвом і відомий російський актор Анатолій Пашинін.
Метою зустрічі стало звернення гостей до молоді, яка підтримує армію. Зокрема, Андрій Червень та Анатолій Пашинін від імені усіх воїнів УДА висловили вдячність учням, вчителям і усім тим, хто допомагав армії не лише функціонувати, але й підтримувати бойовий дух. Командир Червень зізнався, що виступають вони перед публікою лише втретє, і це дійсно приносить їм задоволення. Серед присутніх у залі були заступник міського голови Галина Мельник, начальник департаменту освіти і науки Роман Миколаїв, керівники навчальних закладів міста, представники духовенства.
Андрій Червень розповів про історію створення і розвитку армії, її функціонування сьогодні, підтримку підрозділу волонтерами і знайомство із Анатолієм Пашиніним. Також представив короткий відеоролик, що подав характеристику основної діяльності Добровольчої армії.
“Волонтерський рух, прості добровольці, освітяни, журналісти, лікарі, священики, діти допомагають нам зупинити ворога, адже завдяки їм ми маємо зброю, їжу, одяг… В Україні є ті міста і ті люди, які найбільше допомагали Добровольчій армії. Хмельницький серед них є головним для 8-го батальйону”, — стверджує Андрій Червень.
Народний артист Росії Анатолій Пашинін відомий за ролями у серіалах “Грозові ворота” і “Адмірал”, наразі він боєць Української Добровольчої армії. “Росіянин, який українець. Який з російським паспортом, але в окопі з українським кулеметом”, — коротко охарактеризував свого підлеглого командир 8-го батальйону.
Анатолій розповів не лише про важкі дні на війні, але й про складнощі у вивченні української мови, життєві принципи, якими керується, свої корені, українську ментальність та любов. Особливу подяку висловив дітям, які надсилають воїнам малюнки та просив малювати не так гарно, адже за кожен малюнок ледь не ведеться боротьба. У зверненні до волонтерів прохав не надсилати більше печива.
“Я увесь час шукаю якісь аналогії. І ось згадую, як це було у Кіплінга “Мауглі”. По-перше, потрапляєш до вовків. Вони, безумовно, приємні, але водночас обережні, хитрі, розумні, сміливі. І рани вони самі собі зализують, і госпіталів уникають, щоб не витрачати зайвих грошей на свої крапельниці. І перше, що навіть прийшло в голову: “Ми з тобою однієї крові”. І проживши на війні певний відтинок часу зі своїми братами, я можу сказати, що так воно і є. Те, що об’єднало джунглі і українців, це коли прийшли зі Сходу собаки. Тож коли я потрапив до добровольців, коли був перший бій, зрозумів, що означає ще одна фраза з цього твору — “Ми приймаємо бій”. Саме тоді я усвідомив, що все-таки саме ці люди, що оточують мене, здатні врятувати джунглі. На цей бій із собаками зможуть вийти лише справжні вовки”, — у виступі Анатолія не забракло метафоричності.
Також усі присутні могли поставити запитання, серед яких були про найстрашніший день на війні, сни в окопах, програму підготовки воїнів, стан Збройних Сил України… Наприкінці зустрічі відбулось урочисте вручення подяк людям, які допомагали воїнам УДА. Подяку самим добровольцям висловили й учні старших класів, подарувавши їм обереги-медальйони, зроблені власноруч й освячені в церкві. Свої пісні бійцям присвятив волонтер і відомий бард Ігор Білий. Після ще кількох зустрічей Андрія Червня і Анатолія Пашиніна з волонтерами вони повернуться в зону бойових дій на сході України.
Марина КОВАЛЬЧУК
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО