Соціум

У боротьбі з раком найефективнішою залишається профілактика

Український онкологічний портал onco.com.ua організував днями прес-сніданок, на якому в неформальній атмосфері лікарі, журналісти, керівники громадських організацій обговорили тему раку молочної залози.

Український онкологічний портал onco.com.ua організував днями прес-сніданок, на якому в неформальній атмосфері лікарі, журналісти, керівники громадських організацій обговорили тему раку молочної залози.

Відкриваючи зустріч, головний редактор onco.com.ua Лілія Куликівська зауважила, що ця тема залишається особливо актуальною і в наші дні. На жаль, ця недуга займає друге місце в світі за частотою серед онкозахворювань, поступаючись лише раку легенів. Щорічно кількість хворих збільшується на мільйон. Що треба знати про цю хворобу, аби перемогти її, чому профілактичні заходи є найпершим дієвим методом на шляху протидії онкології — ось основні акценти розмови фахівців та представників ЗМІ.
Директор обласного департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич поінформував, що на Хмельниччині рак молочної залози мають 4700 жінок, у 500 цьогоріч уперше виявлені ознаки цієї недуги. Якщо рак виявляють на І та ІІ стадіях, то можливість вилікуватися складає до 90%. Але цей результат напряму залежить від вчасного звернення за кваліфікованою медичною допомогою. В області, запевнив посадовець, є обладнання, яке дозволяє поставити точний діагноз, та високопрофільні фахівці, які нададуть необхідну допомогу. Цього року з обласного бюджету виділено 4,5 мільйона гривень на закупівлю сучасного цифрового мамографа та додатково 3 мільйони — на придбання хімічних препаратів. На найближчій сесії, повідомив Яків Цуглевич, будуть просити додатково виділити 3,5 мільйона гривень на хімічні препарати. 5,5 мільйона гривень передбачено на перезарядження рентгенологічного обладнання, а також майже 2 мільйони — на капітальний ремонт радіологічного відділення. Директор департаменту наголосив, що в 2015-2016 роках в обласному мамологічному центрі обстежені понад дві тисячі жінок. Обласні фахівці виїжджають у райони, де проводять комплексні обстеження. Однак він вважає, що профілактичну роботу серед жінок треба активізувати.
Про здоров’я жінки мають дбати не лише вона сама та сім’я, а й роботодавці. Як стверджує головний лікар Хмельницького обласного онкологічного диспансеру Леонід Бриндіков, основний шлях боротьби з раком молочної залози — профілактика захворювання, якій, на жаль, приділяють недостатньо уваги, в першу чергу, самі жінки. Також він вважає, що боротьбу з раком треба починати на генетичному рівні, бо ця хвороба молодшає і тримає лідерство в світі. Медик зауважив, що лікування І-ІІ стадій раку обходиться, можна сказати в копійки, якщо взяти до уваги, що держава дає можливість пройти один-два курси радіотерапії безкоштовно. Однак вартість лікування хвороби зростає в десятки разів, якщо виявлена на ІІІ-ІV стадіях. У цьому випадку страждає не тільки пацієнт, а й уся родина. Тож ці факти ще раз підтверджують необхідність відповідального ставлення до свого здоров’я, постійного самообстеження та вчасного лікарського огляду.
За словами лікаря-мамолога обласного онкологічного диспансеру Гаррі Дробнера, своєчасне звернення і лікування у 90% випадках дозволяє повністю одужати. За останній час в області дещо зменшилась кількість занедбаних випадків, що не може не радувати фахівців. Гаррі Йосипович наголосив, що мамологічний центр у Хмельницькому має всі можливості надавати сучасну медичну допомогу жінкам. Нині тут роблять усі види пластичних операцій на молочній залозі, застосовуючи кращі світові методики.
У тематичному прес-сніданку взяли також участь Зоя Сидоришина та Наталя Герасименко, які розповіли про свою просвітницько-волонтерську діяльність на шляху боротьби з раком молочної залози, а також подякували онкологам-мамологам за те, що їх професійні обов’язки не закінчуються за дверима спеціалізованих медичних закладів. Ці люди одержимі своєю роботою, є справжніми борцями з онкологічними хворобами і допомагають стати такими ж своїм пацієнтам.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *