Без категорії

Сплачуйте за проїзд, як вам зручно

У хмельницьких тролейбусах почали встановлювати нові валідатори, завдяки яким за проїзд можна розраховуватися не лише електронним квитком, а й безконтактною банківською карткою та одноразовим талоном.

З 1-го липня комунальний транспорт міста перейшов на безготівковий розрахунок. Замість грошей оплата за проїзд здійснюється за допомогою електронного квитка, з якого під час прикладання до валідатора знімаються кошти. Пасажири, які рідко користуються комунальним транспортом чи не бажають купувати електронний квиток, користуються разовим квитком, який має QR-код, і хто не користується ні тим, ні іншим, розраховуються банківською карткою через термінал, який знаходиться в кабіні водія. Щоправда, таких пасажирів небагато, та й водія ця процедура відволікає. Щодо кондукторів, то їх замінили бригади контролерів, які перевіряють, чи провалідували пасажири електронний квиток, чи мають проїзні, які ніхто не відміняв, або разові квитки з QR-кодом в тих, хто не має електронної картки.
Кількість розрахунків електронним квитком за місяць зросла. За словами директора ХКП “Електротранс” Сергія Бобуха, якщо у липні було понад 962 тисячі платежів ( пільгові плюс платні), то в серпні — понад один мільйон, а за 14 днів вересня — 510. Тобто виручка від платних валідацій зросла в серпні стосовно липня на 17 відсотків. Однак і досі користуються тролейбусом переважно пенсіонери. Щоправда, останнім часом побільшало молоді, яка з легкістю оплачує проїзд за допомогою додатка в смартфоні. Адже в кожному тролейбусі розміщено по п’ять-шість плакатів з QR-кодами. Пасажир смартфоном відскановує QR-код на відстані 40-50 см (пристрій повинен бути підключений до Інтернету). Після цього обирає картку, натискає “Оплатити” і — вуаля. Аби містянам, які не мають поки що бажання купувати електронний квиток, і тим хто для оплати проїзду використовує QR-код, було зручніше користуватися комунальним транспортом, економити кошти і не відволікати водія, фінансова компанія “Герц” почала замінювати діючі валідатори на валідатори нової моделі. Вони синього кольору і багатофункціональні. Окрім дисплея, для валідації електронного квитка є ще одне “віконечко” знизу. Приклавши до цієї частини пристрою одноразовий квиток, ви оплачуєте поїздку. Вгорі над дисплеєм є така ж позначка, як на терміналі. Цей значок — для оплати проїзду безконтактною банківською карткою та через мобільні додатки Apple Pay та Google Pay. Прикладаємо — і за секунду оплата здійснена. Поки що нові валідатори встановили у 20-ти тролейбусах. З часом ними замінять усі.

Євген Ковтун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *