Мовою здоров'я

Грибок нігтів: виявити якнайшвидше

Грибкова інфекція нігтів, або оніхомікоз, належить до найбільш поширених дерматологічних захворювань. Ним хворіють приблизно 15 відсотків населення. Оніхомікоз — це вогнище грибкової інфекції. Воно тривалий час тліє, сприяючи поширенню цієї інфекції в людському організмі і його сенсибілізації.
Підхопити її можна навіть через килимок у ванній, манікюрне та педикюрне приладдя (недостатньо продезинфіковане), взуття у примірювальній магазину. А також — у басейні, сауні, душовій тощо.
Варто зазначити, що до захворювання оніхомікозом особливо схильні люди, які страждають важкими соматичними та ендокринними захворюваннями. А також ті, хто отримує кортикостероїдні гормони, імуносупресивну та масивну антибіотикотерапію. Головне завдання — якомога раніше виявити хворобу і повністю ліквідувати її збудника. Тому в жодному випадку не можна зволікати із зверненням до лікаря. Не варто легковажити першими симптомами. Адже, чим раніше розпочати лікування, тим швидше можна досягти позитивного результату.
Які ж основні ознаки оніхомікозу? Як правило, спочатку вражаються міжпальцеві складки, шкіра стоп, згодом — нігті. Шкіра стопи потовщується, тріскається. Інфекція викликає інтенсивний свербіж, почервоніння уражених ділянок. Колір нігтя змінюється на жовтий, коричневий, білий або чорний колір. Нігтьова пластина потовщується і стає ламкою. Вона деформується й може взагалі відділитися від нігтьового ложа.
Інфікований ніготь має неприємний запах. Тож не варто чекати, поки грибок настільки вразить нігті. Лише лікар-дерматолог може надати фахову консультацію. Лікар скерує на обстеження, призначить відповідне лікування. Воно може бути як зовнішнім, так і внутрішнім (відповідно до виду грибка може призначатися курс протигрибкових препаратів).
Не забувайте, що в особливо запущених станах грибок може вражати й внутрішні органи. Але тоді лікування набагато складніше й небезпечніше для людського організму. Тому ще раз наголошую: не зволікайте, зверніться за консультацією до фахівця. Чим раніше розпочате лікування, тим кращий результат.
Про успішне лікування свідчать зникнення клінічних проявів, повне відростання нігтів і негативні результати аналізів на гриби, проведені тричі після закінчення курсу лікування.
Зрозуміло, що найважливішу роль у запобіганні цьому захворюванню відіграють профілактичні заходи, ретельне дотримання правил особистої гігієни. Важливо ретельно і правильно доглядати за шкірою стоп. Максимально уникати мікротравм. Намагатися максимально зменшити пітливість ніг, так само дбати про усунення мозолів, сухості шкіри. Варто запам’ятати, що після миття ніг їх треба витирати насухо.
Під час відвідування лазні, басейну, сауни обов’язково треба взувати власні гумові тапочки. На пляжі, до речі, теж не варто ходити босоніж, адже мікроспори грибів тривалий час зберігаються у піску. Намагайтеся не взувати чуже взуття. Одне слово, дбайте про власну гігієну. Це може убезпечити вас від зараження оніхомікозом.
Міцного вам здоров’я!

Тетяна Алексєєнко,
лікар-дерматолог
вищої категоріфї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *