На календарі

Свічка пам’яті як знак вшанування жертв голодоморів

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цьогоріч він припадає на 28 листопада. Хмельничани цього дня разом з жителями інших міст України у глибокій скорботі вшановуватимуть пам’ять жертв жахливих трагедій ХХ століття — голодоморів 1921, 1932-1933, 1946 років. Із глибоким сумом згадуватимуть людей, життя яких забрав штучний голод, організований тоталітарним режимом.
Лише протягом 1932-1933 років конфіскація врожаю зернових та всіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла й блокувала виїзд голодуючих поза межі Української РСР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих із-за кордону. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.
Традиційно в Хмельницькому в цей день відбувалися скорботна хода і панахида біля Ангела Скорботи, проте цьогоріч карантин вносить свої корективи, тому закликаємо хмельничан запалити свічку у власному вікні як символ пам’яті народу про загиблих від штучного голоду і таким чином згадати всіх, хто загинув внаслідок голоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *