Споживач

Як безпечно користуватися газом

Чому робота газових приладів та димовентиляційних каналів має бути на особливому контролі споживачів, хто відповідає за обслуговування газових мереж — розповів головний інженер “Хмельницькгазу” Олександр Лоб у передачі “Влада та громада” ТРК “Місто”.

З настанням опалювального періоду масово включаються в роботу газові прилади, тому кожен має неухильно дотримуватися правил безпеки. Адже, як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів.

У зв’язку з вступом у дію 2018 року Закону України “Про житлово-комунальні послуги” лише систематичне технічне обслуговування є запорукою безаварійної роботи системи газопостачання, забезпечити проведення якого є обов’язком власника (балансоутримувача), управителя. Тому власник помешкання (балансоутримувач та /або орендар) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

В свою чергу, до технічного обслуговування і ремонту систем газопостачання допускаються суб’єкти господарювання (спеціалізовані організації), що мають відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки. Наразі з 2018 року послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж стали ринковими і проводяться лише на підставі укладених договорів. А в

тарифі АТ “Хмельницькгаз” не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем.

Тому важливо — задля безпеки обрати обслуговуючу компанію та укласти з нею договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *