В Україні зареєстрований один випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом. Хворий госпіталізований у Чернівцях 29 лютого. Дослідження референс-лабораторії Центру громадського здоров’я показали позитивний результат. Усі контактні особи перебувають під наглядом лікарів-епідеміологів.
Державна прикордонна служба та медики продовжують температурний скринінг на всіх контрольно-пропускних пунктах країни та в аеропортах.
Згідно з даними Держприкордонслужби температурний скринінг проведений у 540 тисяч осіб.
По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання на випадок фіксації коронавірусу.
У Хмельницькому 2 березня на засіданні комісії міськвиконкому з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій серед іншого обговорили й питання щодо запобігання занесенню і поширенню на території міста гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVІD-19.
“Зараз ситуація більше нагнітається. Коронавірус — по суті, таке ж гостре респіраторне захворювання, як грип, але має важчі ускладнення. Відмінність у тому, що немає спецтерапії та вакцинації від цього вірусу. Ми пропонуємо активізувати санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики коронавірусу”, — зазначив начальник управління охорони здоров’я міської ради Борис Ткач.
Також буде посилено санітарну обробку та профілактичну дезінфекцію у закладах охорони здоров’я, освіти, культури, громадському транспорті, тобто там, де є велике скупчення людей.
Будуть створені мобільні бригади для огляду хворих удома та постійно діючу протиепідемічну комісію при Хмельницькій міській раді. Також розроблено алгоритми дій для лікарів та лабораторного обстеження. Решта заходів передбачені в плані заходів щодо ГРВІ та грипу і вони традиційні.
Міська інфекційна лікарня визначена базовим закладом для ізоляції та лікування випадків захворювання коронавірусу.
“Наша лікарня готова до будь-яких викликів: є ліки, відповідна апаратура. Провели теоретичні та практичні заняття. Щороку ми готуємося до особливо небезпечних інфекцій. Маємо бокси з окремими виходами на вулицю, закупили 1500 респіраторів третього ступеню захисту, маємо 15 тисяч масок, 245 спеціальних костюмів. Завдяки тому, що з міського бюджету нам виділено 100 тисяч гривень на ліки, маємо запас ліків”, — розповіла директор КП “Хмельницька інфекційна лікарня” Оксана Піддубна.
Як же вберегтися від зараження небезпечним вірусом?
* Регулярно і ретельно мити руки (не менше 20 секунд водою з милом), користуватися дезінфікуючими засобами.
* Уникати близьких контактів із особами, які мають ознаки ГРВІ (триматися на відстані щонайменше метра від людей, які кашляють чи чхають).
* Намагатися не торкатися брудними руками очей, носа і рота.
* Прикривати паперовою хустинкою рот і ніс, коли кашляєте чи чхаєте.
P Регулярно протирати поверхні дезінфікуючими засобами.
*Використовувати маску в разі підозри щодо захворювання або при допомозі хворим.
* У разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненого дихання телефонувати до сімейного лікаря.
* Рекомендується завжди мити руки після контакту з тваринами.
* Користуватися антивірусними препаратами чи антибіотиками слід лише в разі, якщо вони прописані лікарем (нині немає наукового підтвердження того, що використання антивірусних препаратів може попередити зараження вірусом; антибіотики не діють у випадку з вірусами).