В Хмельницькому відбулася презентація вистави відомої української письменниці Лариси Ніцой “Незламні мураші”
Щоб у цікавій формі розказати юним хмельничанам про події сучасності, заступник міського голови Галина Мельник ініціювала створення вистави для дітей за книгою відомої письменниці Лариси Ніцой “Незламні мураші”.
Прем’єра вистави відбулася 26 лютого в міській дитячій школі мистецтв. Над постановкою працювала режисерка міського Будинку культури Юлія Мусієнко. Акторами хмельницької версії “Незламних мурашів” стали вихованці дитсадка №30, міських ліцею №15 ім. О.Співачука та колегіуму №16 ім. В.Козубняка. Це діти учасників АТО, ООС.
“Виставу готували за дуже стислий термін — лише десять днів. Попри це, 40 юних артистів швидко адаптувалися до сцени. Діти просто молодці! Сюжет ми доповнили цікавими режисерськими елементами. Згодом плануємо розширити постановку, зіграти її з іншим складом дітей. Показуватимемо “Незламних мурашів” на різних підмостках міста, зокрема й у школах”, — розповідає режисерка.
За сюжетом авторської казки, на працьовитий і добрий мурашиний народ нападають мурашині леви. Письменниця Лариса Ніцой асоціює нещасних мурах з українцями, на яких напали росіяни. Момент нападу ворога дуже цікаво передала хмельницька режисерка. З прикрашених українських тинів мурашині леви нещадно зривають вишиті рушники, топчуть їх. Так російські окупанти ще здавна нищать усі українські святині: мову, культуру, духовність…
Казка вчить: своє потрібно боронити, а здолати ворога можна лише гуртом. Головний герой Мураш, якого зіграв ліцеїст Ілля Ляховець, уособлює хоробрість, відвагу й силу ватажка, який без остраху кидається в бій, вміє повести за собою інших. Сценічну постановку казки доповнюють цікавою хореографією, патріотичними піснями, навіть відео. Кожен герой на сцені одягнений в український стрій.
Закінчується казка перемогою добра над злом. Гуртом мурахи дуже швидко відбудували свої зруйновані житла. На такий кінець сподіваються й усі українці у нинішній війні з сепаратистами та російськими окупантами на Сході.
Перший показ вистави відбувся для сімей військових АТО, ООС. У відважних мурашах діти бачили своїх батьків, які захищають Україну від ворога.
“Коли в 2014 році тато Олександр Пташко пішов на фронт, у мобільну медичну роту, дуже переживав. Хотів, щоб війна чим швидше закінчилася і він повернувся до нас із мамою. Нині тато демобілізований, уже вдома. Він герой не лише для мене, а й для всієї країни. Коли я прийшов на виставу, побачив, як багато дітей, у яких батьки воювали. Виростимо й теж захищатимемо свою країну, як Мураш захищав свої мурашники. Дуже хочеться, щоб війна закінчилася нашою перемогою і щоб українці були дружніми”, — ділиться дев’ятирічний учень ліцею №17 Макар Пташко.
“Ідея показати на сцені казку “Незламні мураші” народилася ще тоді, коли хмельницькі школярі зафіксували національний рекорд за найбільшу кількість дітей, які одночасно читали цю казку. Цьому твору приділяємо велику увагу ще й тому, що, по суті, це перший український твір для дітей, який так цікаво, повчально, влучно розповідає історію сучасності”, — зазначила Галина Мельник.
Марина Захар’єва