Місто і влада

В мерії вшанували ліквідаторів ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня вшановують людей, котрі ціною власного життя і здоров’я здолали страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції. Дату обрано тому, що саме 14 грудня було завершене будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Напередодні міський голова Олександр Симчишин зустрівся з ліквідаторами аварії на ЧАЕС та хмельничанами, які постраждали від наслідків цієї катастрофи. Олександр Симчишин запевнив: “Усі питання, що стосуються надання пільг чи матеріальної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС завжди приймаються одноголосно і без обговорення. Ми усвідомлюємо, що саме завдяки вам масштаби катастрофи були в рази меншими”.
Більше шести десятків тих, хто постраждав від аварії на ЧАЕС, отримали від очільника міста подяки, грошову допомогу і подарунки. А тих, хто не дожив до цього дня, вшанували хвилиною мовчання.
Нагадаємо, що витік радіації внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на японське місто Хіросіма. Та радянська влада всіляко замовчувала цю трагедію. Так, у Києві на Хрещатик на першотравневий парад влада вигнала тисячі людей і сотні дітей, добре розуміючи, що рівень радіації в місті був надзвичайно високим.
За різними даними, від 600 до 800 тисяч людей зі всього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від чотирьох до десяти тисяч загинули від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч з них стали інвалідами.Під радіоактивне випромінювання внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС потрапили 1,9 мільйона людей в Україні й 8,4 мільйона у Білорусі та інших країнах Європи.

Лариса Лазаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *