Хмельницький — чи не єдине в Україні місто, яке впродовж останніх років потужно будує власними силами об’єкти соціальної сфери. Вперше за часи незалежності в місті стрімко почала розвиватись мережа закладів освіти. В різних мікрорайонах міста з’явились нові об’єкти. Перший новий дитсадок — ДНЗ №3 “Світлячок”, який почали зводити в грудні 2016-го, відчинив двері для дітвори мікрорайону Ружична в 2017-ому. Стару будівлю, в якій функціонувало лише дві повноцінні групи і виховувалося 75 дітей, капітально реконструювали, добудували нові навчальні та господарські приміщення. Зараз там виховуються понад дві сотні дітей.
У 2018-ому новий дитсадок на 120 місць звели на місці закинутого басейну в Дальніх Гречанах. На будівництво цього об’єкта з казни міста виділили 21 мільйон гривень.
Дошкільний навчальний заклад на 120 місць незабаром з’явиться й у мікрорайоні Лезневе, де досі не було жодного дитячого садка. Окрім двоповерхової будівлі, тут облаштують тренувальні комплексні та ігрові майданчики, майданчик юного натураліста, зведуть господарську споруду, котельню та пожежний резервуар.
А будівництво навчально-виховного комплексу у мікрорайоні Озерна на вулиці Залізняка, який почали зводити в серпні 2017-ого, вже вийшло на фінішну пряму. З нового навчального року (1 вересня) дитсадок відчинить двері майже трьом сотням дошкільнят. У ДНЗ “Кобзарик” 11 груп, кожна площею 150 квадратних метрів. Окрім роздягалень, ігрових та спальних кімнат, є танцювальна та спортивна зали, медичний і фізіотерапевтичний кабінети, процедурна та ізолятор. Підлога в садочку з підігрівом, а в буфетній встановлений ліфт, яким кухарі подаватимуть їжу в групи. Кімнати обладнані сучасними світильниками та бактерицидними лампами, а на дверях встановлена функція “антипаніка”. Тобто увійти в приміщення з вулиці першого поверху не дозволяє замок, а зсередини, в разі виникнення пожежі, варто лише натиснути на ручку і двері відчиняться.
А вже наступного року поріг молодшої школи переступлять ще й 480 учнів. Щоб завершити будівництво молодшої школи, потрібно щонайменше 50 мільйонів гривень.
“Це дуже багато, і тому ми розраховуємо на підтримку з державного бюджету, — каже міський голова Олександр Симчишин. — Адже вартість усього НВК — 150-160 мільйонів. І поки що будівництво ми тягнемо своїми силами”. До речі, це найбільший об’єкт соціальної сфери за всі роки незалежності, аналогів якому немає в Україні. Площа комплексу — 2,3 гектара. Будівлі облаштовані сучасною вентиляцією з рекуперацією та навіть бомбосховищем. Однак цей НВК лише частково розвантажить навчальні заклади на Озерній. Тож після завершення будівництва в планах міської ради зводити новий НВК на вулиці Кармелюка.
Окрім цих об’єктів, нині на стадії завершення добудова НВО №1 (тривають внутрішні роботи), НВК №10 (з’єднання першого корпусу з існуючим), будівництво ще одного корпусу ліцею №17 та розпочато будівництво корпусу ЗОШ №8.
Тож обіцянки в Хмельницькому не цяцянки, а реальні справи.
Ольга СЄРГЕЄВА