Соціум

Хмельницькі дизайнери одягу підкорюють вершини

Студентський будинок моделей Хмельницького національного університету був учасником трьох міжнародних конкурсів — досить вдалих для молодих хмельницьких дизайнерів, які представляли хмельницьку школу. Зрештою, це цілком логічно: талановиті студенти отримують у рідному вузі достойну підготовку, щоб згодом стати першокласними творцями одягу.

 Санкт-Петербург — ХVІ Міжнародний конкурс молодих дизайнерів “Адміралтейська голка”

Хмельничани люблять брати участь у цьому престижному міжнародному конкурсі, який за 16 років існування дав можливість розкрити таланти понад 10 тисячам молодих дизайнерів з 20 країн світу, зокрема й студентам нашого міста. Конкурс розвивається і вже має хороші стандарти. З цього конкурсу взяли старт і стали відомими в індустрії моди багато молодих дизайнерів. Цьогоріч фінальне дефіле і нагородження переможців вперше відбувалось в історичному місці — Атріумі Комендантського будинку Петропавловської фортеці. Для участі у відбірковому турі було подано 580 заявок у трьох напрямках: “Одяг”, “Білизна”, “ Взуття і аксесуари”. Для участі у півфіналах конкурсу були відібрані 152 колекції, що представляли 21 регіон Росії, а також Україну, Білорусь, Естонію, Латвію, Фінляндію, Німеччину і Японію. Кожен учасник конкурсу мав можливість подати свою колекцію на суд міжнародного журі, в яке ввійшли спеціалісти індустрії моди. Членами журі були іноземні гості: Венді Дагворті (Лондон), Едріан Перрі Робертс (Мілан) та ін. Очолив журі німецький дизайнер одягу, доктор мистецтвознавства, професор, головний менеджер Академії моди і дизайну Алі Анзарі. Колекція нашої хмельничанки Юлії Савкіної “Альтернативне тіло” в конкурсі “Одяг” номінації “Avantgarde” виборола друге місце.

 Донецьк — Міжнародний фестиваль “Текстиль і мода”

Цей проект має восьмилітню історію, його підтримує влада міста й області, ним цікавляться молоді і творчі люди, готові розвивати або вже розвивають вітчизняну легку промисловість. Оскільки журі очолив метр російської моди В’ячеслав Зайцев, цей захід одразу привернув увагу донеччан. Фестиваль моди у Донбасі розкрив великий потенціал для творчості, має завдання об’єднати талановитих модельєрів і виробників текстилю, відкрити дорогу талановитим художникам-модельєрам, показати ту висоту, до якої мають прагнути майстри і, звичайно, дати старт творчій молоді. За перемогу в номінаціях “Краща колекція для дітей” та “Краща студентська колекція одягу” змагались 28 авторів з 38 колекцій. Навіть В’ячеслав Михайлович, який давав оцінку свіжим розробкам майбутніх колег по цеху, практично не мав чим дорікнути молодим дизайнерам. Свою роль, очевидно, зіграли майстер-класи, які знаменитий на весь світ кутюр’є проводить у цьому залі щороку. Не став винятком і нинішній візит, коли у фіналі прогону традиційних номінацій, в тому числі “Краща промислова колекція”, “Краща авторська колекція одягу”, глядачі познайомилися з новими роботами майстра — колекціями “Всупереч” і “Осінь-зима-2011”. Популярність донецького модельного форуму з часу його створення значно зросла. Перераховуючи вузи, що делегували сюди кращих із кращих студентів і викладачів, генеральний директор фестивалю, президент обласної асоціації підприємств побутового обслуговування населення Оксана Дяк підкреслила: “Фестивалем “Текстиль і мода” цікавляться всі профільні навчальні заклади України”. За право отримати головний приз в своїй номінації змагались учасники з понад 20 міст, а також модельєри Росії і Молдови, делегації легкої промисловості і побутового обслуговування населення, підприємці, модельєри, художники-дизайнери, студенти галузевих навчальних закладів, торгові підприємства. Географія учасників щоразу розширюється. Цього року в Донецьку побували модельєри з Іваново, Астрахані, Києва, Хмельницького, Житомира, Луганська, Кишинева, Одеси, Харкова. Як відзначають конкурсанти, вони не тільки змагаються, але й обмінюються досвідом, діляться секретами майстерності, вчаться одне в одного, беруть участь у семінарах, обговорюють на засіданнях “круглих столів” проблемні питання та шляхи їх вирішення. Із справжнім захопленням конкурсанти відгукуються про майстер-класи лауреата державної премії і премії президента Росії, народного художника Росії, член-кореспондента Академії мистецтв Російської Федерації, професора, модельєр зі світовим іменем — В’ячеслава Зайцева. “Час змінюється. Вакханалія безформного безсоромного одягу, яка активно відволікала від самої людини, її індивідуальності, минає… Чому мода змінюється? Ми не можемо залишатись колишніми: змінюється настрій, світосприйняття, стан душі, ситуація”, — поділився своїми висновками знаменитий кутюр’є.

Хмельницькі дизайнери представляли свої колекції в номінації “Краща студентська колекція одягу”. Спеціального призу фестивалю удостоїлась колекція “Вузлик до вузлика” Ірини Луцик. А колекції “Дрес-код для джентльменів” Катерини Калинчук було присвоєно перше місце.

 Мукачеве — “Новий колорит-2010”

Це — наймолодший міжнародний конкурс, що виріс із всеукраїнського, й проходить у Мукачевському державному університеті. “Новий колорит” — це конкурс молодих дизайнерів одягу, взуття та аксесуарів, де кожен може проявити себе, спробувати на що здатен, поділитися досвідом, себе показати себе й на інших подивитися, познайомитися з чудовою природою Закарпаття. Місцева влада допомагає у проведенні цього конкурсу, а тому цьогоріч він пройшов під патронатом Мукачевського міського голови. Учасниками цього студентського форуму стала молодь з різних вузів України (міста Київ, Хмельницький, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, Харків, Луганськ), а також з-за кордону: Росії, Польщі та Угорщини. Заявки на участь подали до 60 колекцій одягу і взуття. Третина з них — роботи господарів. У роботі журі конкурсу брали участь мистецтвознавці, провідні фахівці в галузі моди, митці та викладачі вузів-учасників. Хмельницькі дизайнери на “Новому колориті”вибороли два перші місця. Їх отримали колекція “Джаз модерн” Юлії Савкіної та “Хустиночка” Надії Поліщук-Залюбовської. Дипломом другого ступеня в номінації “pret-a-porte” нагороджена колекція “Дрес-код для джентльменів” Катерини Калинчук.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

На фото: елемент колекції Юлії Савкіної “Альтернативне тіло”; учасники “Текстилю і моди” з кутюр’є В’ячеславом Зайцевим та Іриною Банновою — наставником хмельницьких студентів; колекція “Дрес-код для джентльменів” Катерини Калинчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *