Соціум

Дитячий медогляд не для галочки

Напередодні нового навчального року перед батьками школярів постало чимало питань, які слід було обов’язково вирішити. Одне з них: пройти медогляд. Розмовляємо із завідуючою дошкільно-шкільного відділення Хмельницької міської дитячої лікарні Валентиною Ловшиною.

Напередодні нового навчального року перед батьками школярів постало чимало питань, які слід було обов’язково вирішити. Одне з них: пройти медогляд. Розмовляємо із завідуючою дошкільно-шкільного відділення Хмельницької міської дитячої лікарні Валентиною Ловшиною.

— Валентино Іванівно, який порядок проходження медичних оглядів для школярів?

— В Україні діє індивідуальний порядок профілактичного медогляду школярів. Порядок проведення щорічних обов’язкових медичних оглядів дітей шкільного віку, затверджений спільним наказом Міністерств охорони здоров’я  та освіти і науки, передбачає, що вони проводяться один раз на рік у зручний для батьків школяра час виключно у закладах охорони здоров’я, а не у школі, і тільки в присутності батьків. Довідку про стан здоров’я дитини лікар також має заповнювати в присутності батьків і повідомляти їм про свої рекомендації. Оглянути дитину можна протягом календарного року, але проміжок між оглядами має бути не більше року. Довідка про стан здоров’я, яку видає лікар, також є дійсною протягом року з моменту її оформлення. Огляд дає змогу вчасно виявляти захворювання чи схильність до них та надавати школярам відповідну медичну допомогу.

— Які спеціалісти оглядають учнів?

— Дітей 6-11 років оглядають педіатр, отоларинголог, окуліст, стоматолог, дитячий хірург, а за потреби — невропатолог та ортопед. Також дитина проходить лабораторне обстеження. Цього року додалася ще проба Руф’є-Диксона, яка дозволяє встановити стан роботи серця під час невеликого фізичного навантаження. Відповідно до результату визначається, до якої групи учень ходитиме на уроках фізкультури. Діти віком 14-15 років проходять обстеження стоматолога, дитячого хірурга, ендокринолога та роблять флюорографію, здають аналіз крові на гемоглобін, дівчатка проходять дитячого або підліткового гінеколога. У 16-17 років юнаки та дівчата обстежуються стоматологом, гінекологом та роблять флюорографію. Огляд вузькими спеціалістами дітей віком 7, 8, 9, 10, 12 та 13 років не є обов’язковим. Однак дільничний лікар може направити до вузьких спеціалістів у разі потреби.

— На вашу думку, чи є переваги індивідуального медичного огляду над колективним?

— Індивідуальний огляд школяра є вкрай важливим, адже під час групової перевірки не кожна дитина наважиться відверто розповісти про свої проблеми, соромлячись при цьому присутності своїх однокласників та вчителів. Особливо це стосується підлітків. Та й сам медпрацівник за доволі короткий відрізок часу не має змоги провести обстеження якісно, коли воно відбувається масово. Під час індивідуального прийому медики надають батькам вичерпну інформацію про здоров’я дитини, консультують, як вирішити проблеми зі здоров’ям, якщо такі виявлені.

— Які побажання маєте батькам?

— Звертаюся з проханням до батьків відповідально ставитися до здоров’я власних дітей, прислухатися до порад спеціалістів і обов’язково їх виконувати. Зрозумійте: медичні огляди — не для галоч-ки.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *