Соціум

Що означає для вас 1025-ліття хрещення Русі?

Сергій Трояновський, голова товариства російської культури “Русь”:

— Ця дата — чергова нагода замислитися, наскільки ми нині вірні своєму духовному корінню, засадам святої православної церкви, чи зберегли у серці любов до Бога? На жаль, відповідь негативна: звернення до Всевишнього більше нагадує моду, жертовна святість нам уже не притаманна, церква розколота, в суспільстві немає єдності й так потрібної нині безкорисної віри. Отож постає запитання: що має статися, аби люди повернулися до Бога, до святих, але забутих істин?

Лідія Євгеньєва, викладач ест-радного співу дитячої школи мистецтв:

— Хрещення — надзвичайна подія в нашій історії. Те, що нині ми відзначаємо її 1025-ліття, є дуже важливим для суспільства. Так сталося, що з різних історичних причин воно нині  роз’єднане, втратило віру, в багатьох духовні підвалини похитнулися. Якщо у людей старших поколінь, особливо бабусь, літніх жінок церква залишається чи не єдиним світлим місцем у житті, то сьогоднішня молодь у своїй більшості заражена духом споживацьким, далеким від душевної святості. Тому є потреба повернути її до Бога, до Христових заповідей, це має стати нашим спільним завданням і кожен, хто зберігає в серці вірність духовним основам нашого народу, має щось для цього зробити. Нині готую зі своїми вихованцями концертну програму “Молитвою святяться небеса”, нехай вона буде нашим спільним внеском у цю справу.

Віктор Сергеєв, заступник голови ради міської організації ветеранів України:

— Для мене ця подія пов’язана насамперед з історією Київської Русі, усього слов’янського світу. Відтоді фактично розпочалася наша культура, традиції життя, котрі зберігаються в народі донині. Не належу до людей віруючих, але з повагою ставлюся до церкви, до її місії виховання людини, слідування святим заповідям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *