Соціум

Багатство душ, епох на полотні

Познайомитися з черговим доробком провідних художників сьогодення мешканці міста й області можуть, відвідавши виставку, відкриття якої відбулося 25 червня у міській раді.

Познайомитися з черговим доробком провідних художників сьогодення мешканці міста й області можуть, відвідавши виставку, відкриття якої відбулося 25 червня у міській раді.

Презентована експозиція — поєднання різних художніх стилів, жанрів живопису, графіки, ткацтва.

Сірі, мальовані олівцем роботи художника з Кам’янця-Подільського Івана Кляпетури були одними з найпримітніших. Привернули увагу вони насамперед цікавим змістом. “Бабина доля” — робота, де символічним малюнком зображено всі віхи життя жінки.  Такою ж змістовною є і його “Приречений”: на картині підліток ганяє голубів, дорослішає і… занедужує. Цей твір — ціла історія про безхмарність дитинства, де рак — це річкова істота і аж ніяк не смертельна хвороба. Перед своїми шанувальниками художник навіть “Капелюхи” зняв, каже, за цим твором можна історію головних уборів вивчити.

Абстрактний відбиток уяви олійними фарбами зобразив художник із Хотина Михайло Кириленко. На його роботах — визначні історичні постаті, герої творів класиків, легенд. Як ода коханню його Лукаш і Мавка з “Лісової пісні”, твір “Думкою лину до тебе”, символ жіночності красуня “Либідь”…

“На виставці зібрані не тільки сюжетно багаті, професійні роботи, за ними можна читати історію. Так, героїня художника Михайла Кириленка вбрана у червону сукню, колір тут не для створення гарного зорового ефекту, а символізує її весільне вбрання, за традиціями наших пращурів”, — розповідає художниця з Вінниці Валентина Козер.

Майстриня теж представила свою змістову абстракцію. Крім відображення внутрішнього світу, авторка, як і решта учасників виставки, зуміла окремою картиною розповісти про стиль, епоху міста, зокрема на полотнах “Венеція”, ілюструвати героїв творів “Тіні забутих предків”, тиху феєрію “Ранкового передзвону” та інше.

Різнилися від решти, бо засобом праці тут був не пензель, а нитка, гобелени Володимира Петровського. У них традиції трипільської культури, символіка краю. Стильними, неординарними є і плакати Володимира Карварсарного, які присвятив творчості Івана Франка, відомим постатям.

…Велика роль художника — локанічно, витончено оповісти про різні епохи, культури, емоції. Втішно, що нині такі таланти є. Їх привітали у стінах міської ради керуюча справами міськвиконкому Людмила Черевченко та голова обласної спілки художників України Михайло Мастикаш.

Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *