Звітно-виборні збори обласної організації Національної спілки письменників України визначили пріоритетні напрямки діяльності на найближчі три роки, а також вдруге довірили умовну булаву керманича для письменника, директора обласного літературного музею, котрий очолював письменницьку громаду Хмельниччини упродовж минулої каденції, Василя Горбатюка.
Звітно-виборні збори обласної організації Національної спілки письменників України визначили пріоритетні напрямки діяльності на найближчі три роки, а також вдруге довірили умовну булаву керманича для письменника, директора обласного літературного музею, котрий очолював письменницьку громаду Хмельниччини упродовж минулої каденції, Василя Горбатюка.
Відбулися збори за участю відповідального секретаря НСПУ Володимира Барни. Насамперед київський гість виконав приємну місію: з нагоди сімдесятиріччя Мар’яна Красуцького передав йому найвищу почесну відзнаку спілки письменників, котра вручається за багаторічну плідну діяльність на ниві літературної творчості (на фото). Відзнака у вигляді медалі чинно розмістилася на грудях новоспеченого власника, а сам Мар’ян Іванович, скромно подякувавши, не без гумору зауважив, що отримати її з нагоди п’ятдесятиріччя було б куди приємніше.
Проте в людському житті радощі доволі часто сусідять із печальними подіями. Так і цього разу, після оплесків на адресу пошанованого літератора колеги-письменники пом’янули хвилиною мовчання тих, хто нещодавно відійшов у засвіти: письменника, поета, ветерана Великої Вітчизняної війни Афанасія Коляновського та сина патріарха письменницької організації Микити Годованця Анатолія. Згодом присутні заслухали розлогий звіт Василя Горбатюка про діяльність очолюваної ним організації за минулі три роки та звіт ревізійної комісії. Остання недоліків чи порушень у роботі організації не виявила. Відтак після обговорення діяльність попереднього голови визнали задовільною і шляхом відкритого голосування вдруге обрали Василя Івановича відстоювати інтереси колег по перу і в столичних кабінетах, і в обласних.
До слова, окремим рядком у роботі звітно-виборних письменницьких зборів стояло питання співпраці літераторів саме з обласною владою. За останні два роки на книговидання для представників обласної когорти Національної спілки письменників України були виділені мізерні кошти, не призначено жодної стипендії молодим чи літнім письменникам, не вирішене питання з приміщенням для обласної організації НСПУ, не зрушилося з місця питання про видання журналу чи альманаху. Незважаючи на це, хмельницькі літератори відверто не пасуть задніх у літературному процесі країни: вони отримують престижні всеукраїнські та міжнародні премії, їх запрошують до складу журі відомих літературних конкурсів і, що найголовніше, видають свої книги: до шести десятків назв книг з’явилися на світ лише за три роки! Це відбувається зусиллями самих літераторів, котрі змушені, витворивши плід власної інтелектуальної праці, шукати меценатів, котрі погоджуються оплатити його друк. Одиниці доносять свої доробки до читача за рахунок потужних видавництв, але це швидше виняток, ніж правило. І навіть попри таку відверту позицію непідтримки, за словами Володимира Барни, у розрізі регіональних організацій Хмельницька обіймає досить пристойне місце, завдяки ґрунтовним літературним напрацюванням та високому фаховому рівню майстрів слова. У поточному році на її базі заплановано провести спільно з Національною письменницькою спілкою два літературні фестивалі “Дністрове перевесло” та “Зернослов”, котрі суттєво збагатять літературне життя не лише області, а й України.
Оксана РАДУШИНСЬКА
Фото Василя ГОРБАТЮКА