Цікава, неповторна, багата на історичну спадщину рідна Хмельниччина. Замки, фортеці, палаци, парки у мальовничих куточках краю нагадують нам про самобутню та героїчну історію наших предків.
Цікава, неповторна, багата на історичну спадщину рідна Хмельниччина. Замки, фортеці, палаци, парки у мальовничих куточках краю нагадують нам про самобутню та героїчну історію наших предків.
Популяризувати цю неповторну спадщину серед читачів ― пріоритетне завдання обласної бібліотеки для юнацтва. З цією метою протягом минулого року співробітники бібліотеки проводили обласну молодіжну краєзнавчо-пошукову експедицію “Сім чудес Хмельниччини”. Її учасники, а це читачі районних, сільських та міських бібліотек нашого краю, досліджували пам’ятки історії й архітектури тієї місцевості, в якій проживають. Кращі творчі роботи оцінювались експертною комісією, до складу якої входили краєзнавці, історики, бібліотечні фахівці. Переможцями експедиції стали Ольга Мальована за дослідження “Кафедральний собор святого благовірного великого князя Олександра Невського” та Сергій Кульчицький за роботу “Кушнірська вежа”. Обоє переможців — читачі Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки.
Постійно залучає молодих читачів до вивчення історії Хмельниччини відділ краєзнавства обласної юнацької книгозбірні, при якому вже багато років діє читацький клуб “Джерела”. Днями відбулося чергове засідання клубу, під час якого старшокласники ЗОШ №1 мали змогу познайомитися з величними свідками історії — маєтками Хмельниччини. Захід проходив у вигляді віртуальної мандрівки під назвою “Маєток-казка, маєток-легенда, маєток-загадка”.
Допитливих юних краєзнавців чекало захоплююче знайомство з палацо-парковими ансамблями Поділля: у селах Антоніни, Самчики, Маліївці, які могли посперечатися за розкішшю з палацами Франції, а парки, які розкинулися навколо палаців, навряд чи поступаються красою та величчю уманській “Софіївці”.
Запрошений на зустріч письменник, краєзнавець, дослідник Поділля, автор книги “Стежками рідного краю” Ігор Байдак розповів присутнім про історію цих маєтків та їх видатних господарів, а відеоматеріали з бібліотечної медіатеки доповнили цікаву і змістовну розповідь.
Книжкова виставка “Стежками рідного краю” познайомила з друкованими виданнями, які допоможуть глибше пізнати минуле Поділля, відчути подих сивини віків, познайомитися з героїчною спадщиною своїх предків та помандрувати рідним краєм.
Н.ЯСНІЦЬКА, завідуюча відділом краєзнавства обласної бібліотеки для дітей та юнацтва