Напередодні Дня Соборності громадський комітет премії імені Якова Гальчевського “За подвижництво у державотворенні”, за традицією, яка утвердилася ще у січні 1995 року, назвав цьогорічних лауреатів.
Напередодні Дня Соборності громадський комітет премії імені Якова Гальчевського “За подвижництво у державотворенні”, за традицією, яка утвердилася ще у січні 1995 року, назвав цьогорічних лауреатів.
Як повідомив голова комітету Богдан Теленько, цьогоріч лауреатів премії названо у семи номінаціях: “Політик” — Олесь Доній, народний депутат України; “За літературну діяльність” — Михайло Слабошпицький, письменник, видавець, громадський діяч та Петро Воробей, подільський письменник і публіцист; у номінації “За видавничу діяльність та популяризацію української книжки” — брати Віталій та Дмитро Капранови, письменники, публіцисти, видавці, громадські діячі; “За науково-дослідницьку діяльність” — Володимир В’ятрович, історик, публіцист; “За публіцистичну діяльність” — Ігор Лосєв, публіцист, журналіст, політолог, філософ; у номінації “Громадський діяч” — Олег Демчук, голова координаційної ради громадсько-політичного об’єднання “Гідність” з Кам’янця-Подільського та “За відродження традицій національного меценатства” — тернопільський підприємець Тарас Демкура.
“Усіх номінантів як цьогорічних, так і колишніх, об’єднує прагнення утверджувати українську ідею доступними їм способами і можливостями, — зауважив Богдан Теленько. — І ми у свій спосіб пробували сказати це Україні, назвавши ці імена. До прикладу, письменник Михайло Слабошпицький є уособленням такого подвижництва, насамперед, у літературі, хоч його діяльність та заслуги як видавця, ініціатора багатьох громадських ініціатив також вартують особливої уваги української суспільності. Брати Віталій та Дмитро Капранови також ідуть своїм шляхом, хоча ми більшу увагу звернули якраз на їх видавничу та популяризаторську діяльність у царині просування української книжки. Історик та публіцист Володимир В’ятрович дослідженнями у багатьох невідомих сторінках історії, зокрема національно-визвольної боротьби нашого народу, зумів наблизити їх до сучасників. Потужно нині чути публіцистичний голос Ігоря Лосєва, який друкується зі своїми актуальними оглядами, статтями у багатьох загальноукраїнських пресових та інтернетівських виданнях. Олег Демчук є одним із фундаторів громадського об’єднання “Гідність”, яке нині увібрало в себе декілька десятків громадських осередків Кам’янця-Подільського, продемонструвавши створення нового типу громадського об’єднання, яке нині творить громадське суспільство не на словах, а на ділі. А переможець у номінації “Політик”, народний депутат України Олесь Доній нині є неформальним лідером позапарламентського патріотичного державницького руху, який перебуває на стадії становлення. Творчо-публіцистичний доробок подільського письменника і публіциста Петра Вороб’я — це роман-дилогія “Заграва” — “Відблиск” про героїчну історію ОУН-УПА. Власне, і приклад тернопільського підприємця Тараса Демкури, який з власної ініціативи профінансував унікальний фотоальбом “Таїна Пінзеля” та допоміг у представленні творів геніального скульптора у Франції, вартує не менше. Словом, усі вони — справжні патріоти і наша спроба заохотити їх лауреатством премії “За подвижництво у державотворенні” — це лише дещиця того, як повинна шанувати цих людей українська спільнота.”
Наш кор.