Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області провело днями брифінг для працівників місцевих ЗМІ.
Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області провело днями брифінг для працівників місцевих ЗМІ.
Про завершення формування Державної міграційної служби України (ДМСУ) поінформував присутніх Сергій Дорофеєв, заступник начальника УДМСУ в Хмельницькій області. Він зазначив, що в рамках проведення адміністративної реформи у грудні 2010 року Указом Президента України було утворено Державну міграційну службу України. З моменту затвердження Положення про ДМСУ (квітень 2011 року) розпочалося формування апарату та організаційно-правове забезпечення її діяльності. Новоутворена служба поєднала функції двох державних органів: паспортної служби Міністерства внутрішніх справ та міграційної служби Державного комітету у справах національностей та релігій.
Держпосадовець акцентував на основних завданнях, покладених на Державну міграційну службу, які можна виділити в декілька блоків. По-перше, це надання послуг у сферах громадянства, реєстрації місця проживання та документування фізичних осіб: оформлення та видача внутрішніх і закордонних паспортів, тимчасового посвідчення громадянина України, свідоцтва про належність до громадянства України, реєстрація місця проживання фізичних осіб, а також притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у цій сфері. По-друге, робота з іноземцями та особами без громадянства: оформлення й видача посвідок на постійне і тимчасове проживання, запрошень для отримання української візи і посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, надання дозволу на імміграцію в Україну, реалізація угод про реадмісію, прийняття рішень про видворення, заборона в’їзду, притягнення до адміністративної відповідальності. По-третє, робота з іноземцями та особами без громадянства, які звернулися за захистом в Україні: розгляд заяв щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, а також їх інтеграція в українське суспільство. По-четверте, державний контроль за дотриманням законодавства у сфері міграції.
Для забезпечення реалізації цих функцій у червні 2011-го уряд ухвалив рішення щодо утворення 27 обласних управлінь, серед яких й управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області. Таким чином, 2011 рік став підготовчим етапом на шляху формування ДМСУ. З прийняттям відповідних нормативних актів міграційна служба поетапно розпочала виконання покладених функцій. З квітня 2012 року ДМС України здійснює роботу з іноземцями та особами без громадянства, які звернулись за захистом в Україні. З серпня минулого року служба перебрала від МВС функцію видачі українських паспортів і реєстрації місця проживання громадян. У жовтні-листопаді 2012 року набрали чинності два закони України, якими на ДМСУ покладено виконання функцій щодо видачі паспортів для виїзду за кордон, протидії нелегальній міграції, складання адмінпротоколів, накладання адміністративних стягнень та подання інформації до Державного реєстру виборців. Таким чином, зауважив Сергій Дорофеєв, нині законодавче врегулювання діяльності Державної міграційної служби практично завершено і з 1 січня цього року ДМСУ та її територіальні підрозділи виконують покладені на них функції в повному обсязі.
У містах та районних центрах області функціонують 23 територіальні підрозділи ДМС, які надають послуги населенню. Крім того, в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Дунаївцях, Старокостянтинові, Шепетівці, а також безпосередньо в управлінні ДМС здійснюється прийом громадян з питань оформлення та видачі паспортів для виїзду за кордон.
Про перспективи впровадження міграційною службою документів, що містять безконтакт-ний носій інформації (біометричні документи), поінформувала головний спеціаліст відділу паспортної роботи, громадянства та реєстрації фізичних осіб у Хмельницькій області Наталія Рожкова. Вона зауважила, що Закон України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” набрав чинності 6 грудня 2012 року. Відповідно до цього Закону в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документа. Наразі справа — за ухваленням урядом ряду підзаконних актів та врегулювання інших питань нормативно-правового характеру, а також матеріального забезпечення всіх територіальних підрозділів ДМС України. До завершення підготовчих заходів щодо впровадження біометричних документів, міграційна служба видаватиме громадянам документи старого зразка.
Подібною є ситуація і з паспортами для виїзду за кордон. Такі документи зберігатимуть свою чинність у повному обсязі до дати, зазначеної у паспорті, як кінцева дата дії. З ними можна буде й надалі виїжджати за кордон, отримувати візи тощо.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК