Соціум

Графіка Володимира Карвасарного в Острозькій академії

У переддень свята Покрови і 70-річчя створення УПА в Острозі Рівненської області в картинній галереї Острозької академії відкрилася виставка творів хмельницького художника-графіка, живописця і дизайнера Володимира Карвасарного.

У переддень свята Покрови і 70-річчя створення УПА в Острозі Рівненської області в картинній галереї Острозької академії відкрилася виставка творів хмельницького художника-графіка, живописця і дизайнера Володимира Карвасарного.

Цього разу поціновувачі творчості художника ознайомились з однією із граней його таланту — графікою в жанрі плаката.

Володимир Карвасарний — член Національної спілки художників України, переможець і лауреат вітчизняних та міжнародних творчих конкурсів, людина не тільки талановита, а й всесторонньо розвинута, з широкою ерудицією, критичним мисленням, зі своїм світобаченням, швидкою реакцією думки, енергійністю і наполегливістю.

Урочисто, з перерізанням стрічки, виставку відкрив ректор академії, Герой України Ігор Пасічник. Ознайомившись з експозицією, ректор сміливо зізнався в своїх сумнівах з приводу того, чи є в незалежній Україні художники цього жанру, а якщо є, то чи високого рівня. Та, побачивши твори Карвасарного, був приємно вражений і гаряче подякував митцю за його талант, мудрість і життєву позицію.

І справді, кожна робота художника — не данина моді, не кон’юктурна гра на догоду глядачу, а віра в Україну, як цивілізовану та розвинуту державу з усвідомленням її непростої долі, з суперечливою і драматичною історією, з жагою митця пізнати її заново.

Твори Володимира Карвасарного чарують глядача своєю лаконічністю, довершеністю і проникливістю в глибину свідомості. Вони спонукають оцінювати рівень власної духовності совісті.

Відчувається, як сконцентровані і напружені почуття художника, погляд загострений і чіткий, як у момент рідкісного духовного напруження. Це не просто активні плями кольору, це графічні формули, які вражають своїм лаконізмом і виразністю, як ударом батога, б’ють по свідомості, пробуджують розум і серце, кличуть до дії.

Неабияку роль у графічних творах художника грає шрифт. Використовуючи його як сучасний засіб інформації, митець вміло вводить його в твори, як дактолоскопічний відбиток епохи, підсилюючи ним (шрифтом) гостроту сприйняття.

Вітали Володимира Івановича й директор музею-галереї Анастасія Хеленюк, художники й архітектори з Києва, Рівного, Острога і Нетішина, викладачі та студенти академії. На завершення художник Карвасарний висловив вдячність за теплий прийом, гостинність і увагу, за проведену екскурсію для хмельничан територією і залами древньої академії, за запрошення знову відвідати академію з творами живопису.

Микола Шафінський
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *