Соціум

Найкращі шахісти — ветерани

До  річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників у ДЮСШ №2 був проведений матч-турнір під назвою “Зустріч поколінь”. Школярі мірялися силами з ветеранами  на змаганнях з шахів.

До  річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників у ДЮСШ №2 був проведений матч-турнір під назвою “Зустріч поколінь”. Школярі мірялися силами з ветеранами  на змаганнях з шахів.

Вітаючи учасників змагань, ветеран війни Олексій Куш сказав: “Хочу побажати всім дітям, щоб вони не знали, що таке війна. За дітьми — майбутнє”.

Матч проводився у два тури, в обох перемогу отримали досвідчені гравці — ветерани Великої Вітчизняної війни. За колективними підсумками турів, з рахунком 12:7 перемогу здобули саме вони. Переможені надто не засмучувались, адже головним для них було набратись уміння у таких мудрих людей, та й завдяки Фонду милосердя і здоров’я  ніхто не залишився без подарунків.

Почесним гостем  на турнірі був Іван Швед, який під час війни чотирнадцятирічним був вивезений у Німеччину і три страшні роки провів у концтаборі “Дахау”. Нам, юним журналістам, пощастило з ним поспілкуватися. “Я дуже  радий бути присутнім на змаганнях, де зустрілись два покоління: моє “збудувало” майбутнє для іншого і тепер навчає, як зберегти його. Приємно бачити  щасливі і безтурботні оченята, щирі посмішки на обличчях дітей. Це велике щастя!” — поділився Іван Арсентійович.

Під час гри старші учасники розповідали молодшим  про свої юнацькі роки, про війну, важкі етапи життя. Юні гравці з великою увагою слухали їх, розпитували…

“Я чотири роки займаюся шахами. Коли проводять подібні змагання, я з задоволенням беру в них участь. З ровесниками грати не так цікаво. Особливо мені подобається, що, крім цікавих ігор, я дізнаюсь про минуле свого краю, його історію. Дідусі і бабусі щиро розказують про пережиті часи. Сьогодні я багато дізнався!” —  із захопленням розповів одинадцятирічний  Влад Бжот.

Та цікаво не лише підростаючому поколінню. З великою радістю сюди приходять ветерани. “Дуже приємно поспілкуватися з дітками, вони кмітливі, у них  великі можливості. Вони швидко  вчаться, а іноді і нас навчають”, — зізнається Олександр Шмаєник.

Після матчу голова Фонду милосердя і здоров’я Володимир Кухар запросив усіх учасників до святкового солодкого столу. Та й там  не вщухали розмови про шахи, відомих гравців, їх досягнення. Так старші перевіряли знання у молодших і залишилися задоволеними.

Дарина Дорогань та Марина Кондрахіна, вихованки гуртка “Юний журналіст”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *