Програма розвитку освіти міста Хмельницького на 2012-2016 роки, прийнята рішенням №7 п’ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради від 29 лютого цього року, передбачає заходи, спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Наша розмова із заступником Хмельницького міського голови Григорієм ДАВИДЕНКОМ про те, як готувались навчальні заклади нашого міста до нового навчального року.
Програма розвитку освіти міста Хмельницького на 2012-2016 роки, прийнята рішенням №7 п’ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради від 29 лютого цього року, передбачає заходи, спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Наша розмова із заступником Хмельницького міського голови Григорієм ДАВИДЕНКОМ про те, як готувались навчальні заклади нашого міста до нового навчального року.
— Григорію Михайловичу, новий навчальний рік розпочався. Чи однаково підготовлені міські навчальні заклади до роботи?
— Усі навчальні заклади готові працювати в нормальному режимі. З бюджету міста виділені кошти, за які вдалося успішно впоратися з найсуттєвішими проблемами, що нагромадилися в школах. Але реалізація цих заходів, зрозуміло, не відбулася б без належного фінансування та раціонального його використання.
— Про яку суму йде мова і куди були спрямовані ці кошти?
— Сума фінансування, виділена для підготовки закладів до нового навчального року, склала понад п’ять мільйонів гривень, з них з бюджету розвитку — 2 мільйони 927 тисяч гривень та з поточних видатків — 2 мільйони 101 тисячу гривень. Кошти були використані на ремонти аварійних покрівель, систем опалення, санвузлів, проведення ремонтів у харчоблоках, спортивних залах, а також для зміцнення матеріальної бази. Капремонти проводяться в СЗОШ №№1, 8, 19, 20, 22, НВК №№2, 4, 10, колегіумі, НВО №28, навчально-курсовому комбінаті, а також у дошкільних навчальних закладах №№10, 23, 24, 25, 39, 40, 57. Відремонтовано чотири тисячі метрів квадратних покрівель, замінено 600 віконних блоків. У п’ятьох закладах завершується ремонт систем опалення, замінено 520 метрів погонних аварійної тепломережі, 820 погонних метрів водопостачання та понад 200 погонних метрів каналізації. Проведено капремонт 12 санвузлів. Проведено часткову заміну технічного обладнання на харчоблоках шести навчальних закладів — СЗОШ №1, 22, 24, 25, 27, колегіуму. В усіх навчальних закладах встановлено додатково прожектори та світильники для освітлення прилеглої території, у п’яти навчальних закладах частково відремонтоване зовнішнє освітлення. Зауважу, що кожна навчальна установа отримала суму коштів залежно від величини проблеми, яку треба вирішити. Скажімо, невелика школа №19, що в мікрорайоні Ружична, отримала 251 тисячу гривень, за які повністю замінено дах, а також придбано парти та мультимедійну систему.
— Не секрет, що загальноосвітні навчальні заклади потребують постійного оновлення не лише на-вчально-методичної бази, а й матеріальної.
— Головне, аби освіта міста постійно розвивалася. Зміцнення навчально-методичної бази системи освіти має відбуватись одночасно зі зміцненням матеріальної. Вимоги часу ставлять шкільну освіту перед необхідністю вдосконалення, впровадження новітніх технологій. Традиційні засоби навчання доповнили персональні комп’ютерні педагогічні програмні засоби, які вимагають забезпечення класних кімнат сучасною комп’ютерною і телевізійною технікою. У навчальних закладах 79 класних кімнат початкової школи забезпечені персональними комп’ютерами, а 98 — телевізорами та DVD. Фінансування дозволило навчальним закладам міста придбати п’ять нових комп’ютерних класів. Якщо такими темпами відбуватиметься комп’ютеризація, то до 2016 року ми зуміємо повністю оновити техніку в усіх школах міста. Придбано також п’ять мультимедійних комплексів, що допоможе педагогам комп’ютеризувати уроки з різних предметів, вивільнивши класи інформатики, які призначені для вивчення цього предмету. Продовжена робота з оновлення профільних класів, особливо фізики, хімії, біології.
— Відомо, що вперше більше мільйона гривень отримали дитсадки.
— У дошкільній освіті теж нагромадилося чимало питань, які треба було вирішити. Мільйон гривень витрачено на капітальний ремонт десяти дитячих садків. Крім того, розроблено проектно-кошторисну документацію для шести дошкільних закладів щодо переведення харчоблоків з газопостачання на електроживлення, відбувається заміна обладнання харчоблоків.
— Чи маємо проблему з місцями в дитсадках у зв’язку з запровадженням обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку?
— Здобуття дошкільної освіти є правом, а не обов’язком громадян. Тим часом у місті немає проблем з охопленням п’ятирічних дітей дошкільною освітою. Цього року в перший клас прийняли 3050 учнів, сформовано 115 перших класів. 2857 малят відвідували дитсадки, 145 здобували дошкільну освіту в школі “Малюк” при Палаці творчості дітей та юнацтва.
— Як вирішується питання дефіциту місць у дитсадках для дітей молодшого дошкільного віку?
— Зроблено реальні кроки щодо збільшення кількості місць у дитсадках. Сесія міської ради прийняла рішення про створення ДНЗ №11 “Золота рибка” та ДНЗ №43 “Горобинка” в результаті відокремлення їх від НВО №9 на НВК №6. Зараз проводиться робота щодо виведення з цих закладів початкових класів, щоб відкрити додатково сім груп. Розроблена проектно-кошторисна документація для добудови ДНЗ №3, НВО №1, ЗОШ №20, розпочато добудову корпусу дошкільного закладу в НВО №1. Завершилася процедура передачі шляхом обміну будівель колишнього ДНЗ №36 з державної в комунальну власність, на базі якого буде відкрито 12 дошкільних груп. Вже замовлена проектно-кошторисна документація і заплановано використати цьогоріч на ремонт закладу 1 мільйон 800 тисяч гривень.
Розмову вела Вікторія СТАНДРІЙЧУК