Соціум

Як хмельничани на Азовському морі і вчилися, і відпочивали, і нагороди отримували

Нещодавно на узбережжі Азовського моря на Арабатській стрілці відбулася літня природнича школа “Колосок”, що зібрала переможців однойменного Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу. Нашу область у літній школі представляла команда хмельницького НВК №10 “Друзі”.

Нещодавно на узбережжі Азовського моря на Арабатській стрілці відбулася літня природнича школа “Колосок”, що зібрала переможців однойменного Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу. Нашу область у літній школі представляла команда хмельницького НВК №10 “Друзі”.

Під час літньої школи учні не тільки відпочивали на березі найтеплішого моря, а й читали, досліджували, дізнавалися нове, брали участь в інтелектуальних іграх: турнірі “Про все на світі”, квесті “Колосок”, інтелектуальному шоу “Найрозумніший”, шоу “Ярмарок талантів”. Заняття з фізики, астрономії, гідрології, географії, біології та біодизайну проводили провідні викладачі, які в цікавій ігровій формі дали дітям практичні навички орієнтування без компаса, вчили визначати час за сонячним годинником, орієнтуватися за зірками. Особливе місце у заняттях було відведено флорі та фауні Азовського моря. Під час відпочинку діти відвідали Генічеський краєзнавчий музей та національний заповідник “Асканія-Нова”. Справжнім дивом були уроки з гідрології, які проводив заслужений вчитель автономної республіки Крим Віктор Мясніков. На них учні 5-6 класів дізналися багато цікавого про будову молекул, суміші, будували молекулярні зв’язки та виготовляли різні суміші. А ще діти розробляли справжній паспорт води. Із цим найкраще в школі впоралася Валерія Сема, за що отримала персональну нагороду від Віктора Мяснікова — Золотий колосок.

Та найважливішою подією двотижневого навчання у школі була робота й захист проектів “Як захистити Азовське море”. В них діти висвітлили інформацію, яку дізналися про Азовське море, спробували з’ясувати екологічні проблеми та окреслити шляхи їх вирішення. Проект хмельницької команди “Друзі” став найаналітичнішим проектом літньої школи “Колосок”.

А ще діти відвідали озеро Сиваш, де не тільки спробували на смак воду найсолонішої водойми України, а й “позависали” на поверхні води, читаючи журнал “Колосок”.

Справжньою школою дружби можна назвати літню школу “Колосок”, оскільки записники юних дослідників збагатилися не тільки великою кількістю корисної інформації, а й телефонами та електронними адресами своїх однолітків зі Львова, Сум, Криму, Волині та Дніпропетровська. А ще кожен колосківець мав унікальну нагоду не просто познайомитися, а й постійно спілкуватися з кандидатом педагогічних наук, заслуженим учителем України Дарією Дмитрівною Бідою, за ініціативи якої з 2003 року і проводиться інтерактивний конкурс “Колосок”.

Свято дослідництва та інтелекту закінчилося, але ми не сумніваємось, що в планах учасників літньої школи — подолання нових вершин у конкурсі “Колосок” та відкриття нових сузір’їв на небосхилі української науки, де можна було б використати знання та вміння, отримані у школі.

О.Леонідова
На фото: діти досліджують рослинний світ Азовського моря; “Друзі” з викладачами школи;
Віктор Мясніков та Валерія Сема

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *