Соціум

Колеги та друзі згадували Михайла Чекмана

21 липня минуло 10 років від того трагічного дня, коли не стало Михайла Костянтиновича Чекмана. У приміщенні Народного Дому “Просвіти” відбувся вечір світлої пам’яті колишнього міського голови, на який прийшли його колеги та друзі. У скорботному заході взяв також участь і міський голова Сергій Мельник.

21 липня минуло 10 років від того трагічного дня, коли не стало Михайла Костянтиновича Чекмана. У приміщенні Народного Дому “Просвіти” відбувся вечір світлої пам’яті колишнього міського голови, на який прийшли його колеги та друзі. У скорботному заході взяв також участь і міський голова Сергій Мельник.

Присутні згадали ті добрі справи, які Михайло Чекман зробив для міста, поділилися спогадами про нього. “Пішов у вічність прекрасний організатор, мудрий керівник, турботливий син і батько. За довгі роки його керівництва міське господарство обласного центру стало знаним далеко за межами України”, — йшлося на заході. На всіх ділянках роботи, де працював Михайло Костянтинович, він завжди був високопрофесійним керівником, здібним організатором, здатним об’єднати і повести за собою людей, близько до серця брав їхні радощі і горе. Принциповість і вимогливість були характерними у його ставленні до справи. Свою повагу та довіру Михайлові Костянтиновичу підтверджували й хмельничани, неодноразово обираючи його міським головою.

У своєму слові міський голова Сергій Мельник сказав: “Тут зібралися люди, які тривалий час працювали з Михайлом Костянтиновичем. Я прийшов у 1993 році, то були складні роки… По-різному було, але у всіх в пам’яті робоча атмосфера, яка панувала у міській раді. З особливою теплотою згадую виконкоми. На їх засідання йшов з натхненням і бажанням, оскільки там була дискусія. Михайло Чекман міг сказати все, що було на душі. Чуйність і природна мудрість Михайла Костянтиновича дозволяли кожному проявити себе. Він стимулював ініціативу, гарні пропозиції, які пропонували швидке, раціональне та економічне вирішення питань. Збудували на Озерній дитсадок, школу у Лезневому, спортзал у Книжківцях та багато іншого. Світла пам’ять про Михайла Чекмана назавжди залишиться в наших серцях”.

Сказане Сергієм Мельником підтвердила і колишня керуюча справами виконавчого комітету Лідія Біленька, яка пліч-о-пліч тривалий час працювала з Михайлом Чекманом.

Несподівана смерть забрала з життя одного з кращих організаторів і практиків місцевого самоврядування. Втратили не лише родина і місто, втратила вся Україна. Він був щирим патріотом, прекрасним господарником, мав беззаперечний авторитет серед колег-мерів в Асоціації міст України, усіх, хто з ним працював і спілкувався. “Михайло Чекман був одним із великих організаторів. Він був не тільки міським головою, який піклувався про проблеми Хмельницького, він був постійно в курсі подій у Нетішині, Кам’янці-Подільському, у будь-якому іншому місті області. Ще мені запам’ятався Михайло Костянтинович людиною зі щирою і відвертою душею, великим, добрим серцем. Для нас, нетішинців, він був другом і порадником”, – підкреслив присутній на вечорі-спомині Іван Гладуняк, депутат обласної ради, колишній Нетішинський міський голова, член Асоціації міст Хмельниччини, яку створив та очолив на регіональному рівні Михайло Чекман.

До слова також запросили господиню Народного Дому, голову міського Товариства української мови ім. Т.Шевченка “Просвіта”, колишнього голову комітету міжнародних зв’язків Зою Діденко. Вона розповіла присутнім про роль Михайла Чекмана у справі розвитку міжнародних зв’язків, укріплення співпраці з містами-побратимами. Також поділилася теплими спогадами про дружину Михайла Костянтиновича Галину Сергіївну, яка завжди зустрічала в аеропорту свого чоловіка та делегацію міста з горщиком смачного українського борщу.

Про міжнародні візити колишнього міського голови можна було дізнатися з виставки фотографій з музею міжнародних зв’язків у фойє Народного Дому.

На завершення вечора присутні переглянули фрагмент короткометражного документального фільму про наше місто “Хмельницький час перемін” з уміщеним у ньому словом колишнього міського голови Михайла Чекмана, автором якого став відомий режисер Василь Вітер.

За християнським звичаєм, учасники скорботного заходу відвідали цвинтар, де поховане подружжя Чекманів.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *