Соціум

“Пейзажі Криму” Євгена Комарова

Найтепліші спогади у фотографа з досвідом роботи понад 20 років, члена Національної спілки фотохудожників України Євгена Комарова пов’язані з подорожами світом. Останні два роки найчастіше мандрував Кримом. Теплим вітром з південних гір у нашому місті стала виставка його світлин “Пейзажі Криму”, яка відкрилася у музеї-студії фотомистецтва.

Як стверджує автор, дуже любить фотографувати саме гори, у творчому доробку має й колекцію портретів жителів Карпат (ці роботи здебільшого чорно-білі), тепер же пан Євген знімає ближче від дому, а мешкає він у Ялті. Більшість експозиції — пейзажі, зняті у холодні пори року. Адже, як стверджує сам художник, знімати влітку не дуже любить, яскраве сонце не підкорюється його об’єктиву. Під приціл фотохудожника потрапило чимало диких, незайманих місцин та облюбованих екскурсоводами куточків Криму. Але найдовершенішою, на думку більшості його прихильників та фотоекспертів, є світлина “Листопад”, яка здобула 58 нагород на міжнародних виставках. Секретом цієї роботи є те, що чорно-білий фон (бруківка) прикрашає жовтий осінній падолист. Непростою є техніка виконання цієї світлини, адже кожен листочок забарвлений окремо.

Сам фотограф — учасник майже 900 виставок, за свої майстерні роботи він отримав понад 360 нагород, серед них — більше 60 персональних медалей. Світлини автора бачили в усіх куточках України та за кордоном.

“Починав фотографувати я ще у п’ятдесяті роки минулого століття. Все почалося з того, що мій друг отримав у подарунок німецький трофейний фотоапарат. Я його позичав, ходив лісом і вишукував різні цікаві місцини, щоб зазнімкувати. Після цього вирішив придбати собі фотокамеру й одразу зрозумів привабливість цього ремесла: і вчитися надто старанно не потрібно, і плоди роботи залишаються на довгі роки. Моя справа мені дуже подобається. Фотомистецтво допомагає мені впоратися з депресією. Я повністю поринаю в роботу, а коли не виходить одна світлина, беруся за іншу… Своїй справі я відданий усе життя, а конкретніше — класичній фотографії. Зараз модно робити різні абстрактні світлини. Що не зрозуміле, то одразу визнається гарним, але, думаю, ця мода скоро мине. Я ж люблю чіткі, зрозумілі фото”, — розповідає автор виставки.

Кращі роботи Євгена Комарова зберігаються у чотирьох виданих ним фотоальбомах, кілька їх примірників він подарував Хмельницькому музею-студії фотомистецтва.

З відкриттям виставки фотохудожника привітали начальник управління культури і туризму міської ради Альбін Тарчевський, директор музею-студії Костянтин Жданов, маститі фотомитці краю та юні гуртківці музею-студії фотомистецтва.

Свій музичний дарунок присутнім на відкритті виставки подарували учні дитячої школи мистецтв.

Наш кор.
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *