Соціум

Будні ринку “Ранкового”

Ринок “Ранковий”, що знаходиться біля Кам’янецького переїзду, у місті вважається ринком із низькими цінами і поєднує в собі продовольчі і скоб’яні торговельні ряди. Однак тут існують певні проблеми, про які ми ведемо мову з директором МКП “Ринок “Ранковий” Володимиром Чекманом.

Ринок “Ранковий”, що знаходиться біля Кам’янецького переїзду, у місті вважається ринком із низькими цінами і поєднує в собі продовольчі і скоб’яні торговельні ряди. Однак тут існують певні проблеми, про які ми ведемо мову з директором МКП “Ринок “Ранковий” Володимиром Чекманом.

— Для початку, Володимире Костянтиновичу, хотілося б почути вашу думку про проблеми із несанкціонованою торгівлею, яка, незважаючи на проведені рейди, профілактичні заходи, продовжує існувати за межами ринку.
— Так, це досить актуальна для нас проблема. Справді, ми неодноразово проводили спільно з працівниками відповідних служб рейди з припинення несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами біля нашого ринку. Нагадаю, що торгівля під Кам’янецьким мостом розпочиналася саме у такому форматі. Ще півтора десятка років тому жителі ближніх сіл прагнули тут якомога швидше продати яйця, молочні продукти, городину, іншу продукцію зі своїх присадибних ділянок. Це була також стихійна торгівля. Але зараз, маючи можливість нормально працювати, ці люди продовжують торгувати “з землі”. А з приходом весни ця діяльність набуває все більшого розмаху. Шеренги торговців починаються від входу у ринок, продовжуються попри зупинку аж до кафе “Мрія”, а часом і далі — через дорогу. Ці люди раніше стояли біля залізничної колії, що суперечить правилам безпеки, і нам їх вдалося витіснити звідти: дехто почав торгувати на ринку, а хтось далі торгує по-старому — “з землі”. Тож ми і тепер змушені протидіяти цій стихійній торгівлі, адже діяльність цих продавців приписують нашому ринкові, хоч ми до цієї торгівлі поза нашою територією жодного стосунку не маємо. Та все ж скарги і претензії адресуються нам. Думаю, тут потрібно, щоб на цю стихійну торгівлю більше уваги звертали міліція, санепідемслужба, а наразі маємо те, що маємо.
— Можливо, не варто з ними боротися, а просто надати робочі місця на ринку?
— У тому й річ, що у нас є додаткові місця для продажу продуктів, та користуватися ними хочуть далеко не всі. По-перше, тому, що доводиться платити гроші за оренду торговельного прилавку (приблизно одна гривня), по-друге, їхнім продуктам доведеться проходити спеціальну перевірку у нашій санлабораторії, чого їх власники не хочуть. У результаті — прилавки порожні, а покупці купують неперевірені продукти. Ті ж комерсанти, котрі стали за прилавки, мають більш-менш нормальні умови праці й самим покупцям приємніше купувати продукти за столиком.
— Розкажіть про контроль продукції та про її якість на вашому ринку.
— На території ринку постійно працює спеціальна лабораторія, яка слідкує за якістю продуктів, представлених на ринку. Гирі та ваги контролює “Хмельницькстандартметрологія”, проводяться спеціальні перевірки, під контролем і чистота у м’ясному павільйоні. Словом, тут є все для забезпечення контролю продукції, чого, зрозуміло, немає на стихійних ринках.
— Нещодавно на “Ранковому” побудували сходи для додаткового аварійного виходу. Розкажіть про оновлення та розширення інфраструктури ринку.
— Крім того, що були підготовлені спеціальні майданчики і поставлені нові прилавки, плануємо облаштування ролетами критих прилавків. Але задум недешевий і для цього потрібно зібрати певні кошти. Хотілося б, звичайно, розширити територію ринку, але нема куди, далі — лише болото. Наразі ж розпочинаємо асфальтувати ринок, приводити до ладу все після зими: фарбувати, ремонтувати…
— Уже майже рік, як права на землю для користування та повноваження з утримання “Бартер-сервісу” надано МКП “Ринок “Ранковий”. Як змінилося життя цього ринку при керівництві комунального підприємства?
— Ми встановили тут підстанцію, провели лінії електромереж, хочемо побудувати нормальні туалети, облаштувати паркувальні місця. Взагалі вкладаємо гроші у цей ринок. За цей час підприємці за торгові місця стали платити вдвічі менше. Офіційно працевлаштували 39 працівників, котрі трудяться на ринку двірниками, касирами, охоронцями, платимо за них усі податки.
— Проте, за словами головного бухгалтера ринку “Ранковий” Лілії Бобцової, на “Бартер-сервісі” не всі підприємці хочуть платити необхідні збори.
— У липні 2010 року міська рада прийняла два рішення стосовно цього ринку. Перше зазначало, що комунальні ставки необхідно сплачувати “Ранковому”, другим рішенням передала їх на баланс “Українському товариству мисливців і рибалок” безкоштовно. Тепер гроші за оренду ми не отримуємо.
— І ще одне. Ходять чутки, що ті, хто торгує тваринами біля центрального продовольчого ринку, матимуть свій торговельний ряд на вашому ринку.
— І справді, таке переселення готується. У нас будуть встановлені спеціальні ангари для утримання тварин, умови для них будуть створені кращі. Нині, як ви знаєте, цей стихійний ринок розмістився у вузенькому проході біля дороги неподалік “Кооператора”, тож уже після Великодня будемо займатися переселенням ринку тварин на “Ранковий”. Словом, комунальний ринок “Ранковий” у силу своїх можливостей працює на мешканців міста.

Розмовляла Лілія КОВАЛЬЧУК
На фото з архіву редакції:  стихійна торгівля поблизу Кам’янецького переїзду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *