Соціум

Василь Шпак, народний депутат України: “Потрібно працювати не на майбутні вибори, а пам’ятати про людей і працювати для них”

7 лютого розпочала роботу десята сесія Верховної Ради шостого скликання. Сесія, на мій погляд, буде цікавою, оскільки попереду виборча кампанія, а багато законопроектів, внесених на розгляд депутатів, є вкрай необхідними для України і тому від впровадження їх у життя залежатиме чимало. Так, на сесію винесено 850 законопроектів, 130 з яких спрямовані на реформи в економіці країни. Усі ці законопроекти…

7 лютого розпочала роботу десята сесія Верховної Ради шостого скликання. Сесія, на мій погляд, буде цікавою, оскільки попереду виборча кампанія, а багато законопроектів, внесених на розгляд депутатів, є вкрай необхідними для України і тому від впровадження їх у життя залежатиме чимало. Так, на сесію винесено 850 законопроектів, 130 з яких спрямовані на реформи в економіці країни. Усі ці законопроекти будуть аналізуватися, найперше, самими виборцями. Але, на мою думку, для виборців головне не як сприйметься той чи інший закон, а як і чим він зможе покращити життя українців і стабілізувати економіку держави. Тому, вважаю, депутатам слід працювати не на майбутні вибори, а пам’ятати про людей і працювати для них. Скажімо, одним з перших нагальних питань на сьогодні є енергетична безпека України. Зокрема, потребують врегулювання питання поставки російського газу, видобутку українського газу. Актуальним, як ніколи, є вирішення проблем вугільнодобувної галузі та інвестування в неї. Тому Верховна Рада очікує нині від уряду законопроекти, які б дали розвиток вугільній галузі, котра повинна стати головним джерелом теплової енергії для побутових та виробничих потреб.

Аграрний сектор України теж чекає на підтримку держави. Надзвичайно важливим стратегічним питанням у цій сфері є ринок землі. Якщо сьогодні буде знайдено рішення цієї злободенної проблеми, тоді буде вирішено і завдання відродження села, розв’язання соціальних питань на селі. На даний час Земельний кодекс знаходиться на другому читанні. Варто підкреслити, що всі політичні сили, представлені у парламенті, усвідомлюють, що не потрібно поспішати у прийнятті рішення щодо ринку землі, оскільки від цього залежить майбутнє і країни, і людей. І ми сьогодні шукаємо разом із науковцями та урядовцями виваженого результату. Припускаю, що десята сесія Верховної Ради не прийме остаточного рішення щодо земельного питання.

Реформи у податковій сфері — теж одне з актуальних питань, яке так і не зняте з порядку дня. Податковий кодекс, який нещодавно введений у дію і за яким нині працює Україна, показує, що потрібно більш виважено і компетентно підходити до прийняття таких рішень. У Верховній Раді сьогодні є вже 16 законопроектів, які передбачають зміни до цього кодексу, який прийнято лише рік тому. Тому-то доведеться врегульовувати норми, які диктує життя. По-перше, потрібно зменшувати податковий тиск на вітчизняного виробника, по-друге, слід видалити з закону норми, які не можливо виконати за об’єктивних обставин, по-третє, податківці повинні працювати з товаровиробниками не тільки як контролюючий орган, а й у плані допомоги, сприянні розвитку виробництва. Адже без фахової вчасної підтримки ми залишаємо товаровиробника напризволяще. Але ж не потрібно забувати, що завдяки успішній роботі того ж таки виробника продукції збільшуються надходження до бюджету, забезпечуються робочі місця і виплачується вчасно заробітна плата.

Серед головних питань, які потребують негайного вирішення, — адміністративна реформа. Мова йде про повне перелаштування роботи виконавчих органів влади різних рівнів. Основним завданням цих владних інститутів має стати надання адмінпослуг для забезпечення життя регіону, а не безглузде керування підлеглими різних рівнів. Сьогодні простій людині потрібно десятки разів ходити до представників влади, щоб отримати консультацію або допомогу. Такого не повинно бути.

На сесійних засіданнях парламенту обов’язково будуть порушуватись питання уточнення бюджету. Приймаючи закон про бюджет, депутати знали, що бодай раз на рік цей документ необхідно корегувати відповідно до тих реформ та змін, які відбуваються. В першу чергу, ці зміни будуть стосуватися фінансування соціальних питань, які не всіх задовольняють. Треба на сьогодні переглянути соціальне забезпечення, зробити його справедливим для малозабезпечених категорій людей, варто перейти на адресну підтримку, про яку я наголошував ще будучи депутатом попереднього скликання. Не в образу комусь, але хочу зауважити, що не можна з державної казни робити годівницю. Також слід у бюджеті передбачити кошти на ті реформи і програми, про які йшлося, зокрема щодо розвитку економіки, підтримки аграрної галузі тощо. Бо не буде ніякого результату, якщо ми приймемо закони, а вони не будуть виконуватись через відсутність коштів.

Від редакції: ми чекаємо на подібні прогнози роботи десятої сесії Верховної Ради і від колег-парламентаріїв Василя Шпака, експертного середовища нашого краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *