В останні лютневі дні в нашому обласному центрі вже багато років поспіль проходить відкритий шаховий меморіал пам’яті Анатолія Сургунда, колишнього голови Хмельницького міськвиконкому і одного з головних пропагандистів цієї інтелектуальної гри в нашім краї.
В останні лютневі дні в нашому обласному центрі вже багато років поспіль проходить відкритий шаховий меморіал пам’яті Анатолія Сургунда, колишнього голови Хмельницького міськвиконкому і одного з головних пропагандистів цієї інтелектуальної гри в нашім краї. Цього року за хмельницькими шаховими дошками вже 13-й раз він зібрав спортсменів різного віку аж з дев’яти регіонів країни. З Вінницької, Запорізької, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської та Хмельницької областей приїхали 85 учасників.
Склад турніру був доволі солідним: один міжнародний гросмейстер, один міжнародний майстер, один майстер ФІДЕ, три майстри спорту та 17 кандидатів на це звання. Головний суддя меморіалу, міжнародний арбітр Анатолій Харьков відзначив: “Цього разу була дуже потужна молодіжна група. І, як завжди, не відставали від них у своїй активності ветерани. 7 та 77 — ось вік наймолодшого та найстаршого учасників змагання. Така велика вікова різниця спортсменів не може не тішити, отож старшим підростає гідна зміна”.
Результати меморіалу обраховуватимуться в національному рейтингу. Грали шахісти за швейцарською системою в дев’ять турів. Кожному учаснику на партію виділялася 1 година 5 хвилин.
Переможцем цього року став хмельничанин, міжнародний гросмейстер Любомир Михалець. Його сміливо можна назвати одним із ветеранів-учасників меморіалу А.Сургунда: шахіст відіграв більше половини турнірів, піднявшись на найвищу сходинку вже третє.
“Склад учасників змагання був дуже потужним і, як на мене, перемогти міг кожен із першої п’ятірки. Тому такого атакуючого стилю з боку своїх суперників я не відчував уже, певно, років десять, — зізнається чемпіон. — Змагання мені вдалися, хоча останнім часом я граю нечасто. Звичайно, щоб не втратити кваліфікацію, ми з товаришами їздимо на турніри, які проходять переважно у вихідні, щоб не відриватися від роботи”.
Окрім головного переможця, кращих визначали й у кількох вікових групах. Серед жінок найбільше очок набрала 20-річна Людмила Горошкова з Іллічівська (Одещина). Дівчина на змаганнях у нашому місті виступала вже не раз, але на меморіалі був її дебют. “Результатом задоволена, поїздка видалася на славу, отримала досвід, а ще познайомилася з новими цікавими людьми”, — каже Люда. На турнір вона приїхала не сама, а з молодшим братом Максимом. Із семи років свого життя чотири він уже добре розбирається у шахах. Тому хлопчик не просто приїхав повболівати за сестричку, але й сам змагався. “Грати зі старшими корисно для досвіду”, — каже впевнено маленький шахіст. Максимко, до речі, став наймолодшим спортсменом цього турніру.
Серед хлопців до 12 років переміг хмельничанин Вадим Гарай. А серед юнаків до 20 років — львів’янин Андрій Сичевський. Серед ветеранів найкраще виступив Валерій Косенко з Київщини, а серед інвалідів — хмельничанин Олексій Ченаш.
Переможці та призери отримали грамоти і грошові винагороди від родини Сургундів.
Ольга Цимбалюк
На фото: міжнародний гросмейстер Любомир Михалець; дружина Анатолія Сургунда Світлана Володимирівна вітає переможця серед наймолодших учасників Вадима Гарая; за грою Людмила Горошкова з сім’єю
Фото Дмитра Свідерського