За офіційними даними Держстатистики України, єдине повнопрофільне підприємство з кінообслуговування хмельничан — кінотеатр ім. Т.Шевченка за підсумками роботи 2011 року посів п’яте місце в Україні серед комунальних підприємств-демонстраторів кінофільмів. Однак…
За офіційними даними Держстатистики України, єдине повнопрофільне підприємство з кінообслуговування хмельничан — кінотеатр ім. Т.Шевченка за підсумками роботи 2011 року посів п’яте місце в Україні серед комунальних підприємств-демонстраторів кінофільмів. Однак ситуація складається не на користь міського кінотеатру і він потребує негайної допомоги. Цей кінозаклад є одним з найстаріших не тільки в нашому місті, а й області. Тож його власна історія відчутно позначилася не тільки на технічному оснащенні, а й фізичному, так би мовити, здоров’ї. А тому знову постало питання подальшої його долі. І ось нарешті є нова концепція розвитку МКП кінотеатр ім. Т.Шевченка. Наша розмова про це з начальником управління культури і туризму Хмельницької міської ради Альбіном ТАРЧЕВСЬКИМ.
— Альбіне Станіславовичу, то який вихід із ситуації знайдено?
— Кінотеатр із 70-річною історією вже сьогодні не може конкурувати з сучасними кінотеатрами на зразок приватного “Мультиплексу”, що в ТЦ “Оазис”. Зрештою, й переобладнаний кінотеатр обласного підпорядкування “Планета” теж може тільки поглибити нашу проблему і пришвидшити банкрутство підприємства. Змінити ситуацію за власні кошти підприємство теж не може, оскільки їх не вистачить на те, аби створити в кінотеатрі комфортні умови, а також закупити нове кінообладнання. Для міста винайти в бюджеті чималу суму — теж нереально. Тож іншого шляху, як провести капремонт і реконструкцію приміщення за інвестиційні кошти, не бачимо.
— Існує кілька ескізних проектів переобладнання кінотеатру.
— Тема переобладнання кінотеатру в останні роки вже декілька разів була на піку актуальності. Дійсно, існують навіть кілька ескізних проектів реконструкції (до речі, у них один автор). Але вони не знайшли підтримки ні у міської влади, ні в депутатів, ні в громадськості.
— Чому?
— Тому що замовники, а це були орендарі, хотіли змінити призначення закладу. Допустити таку помилку означало б втратити кінотеатр, що має багату історію і традиції, є своєрідним символом нашого міста та візитівкою вулиці Проскурівської. Тут демонструються кращі зразки світового кіно, організовуються кінопрем’єри, тематичні перегляди дитячих та навчальних фільмів. У дні шкільних канікул проводяться кінофестивалі дитячих фільмів. Кінотеатр виконує ще й соціальну функцію: для малозабезпечених на кожен перший сеанс встановлена мінімальна плата за квиток. І для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, тут організовуються благодійні покази, а до кожного державного свята безкоштовно демонструються фільми вітчизняного виробництва. Ми не маємо права допустити, аби хмельничани все це втратили.
— Розкажіть, будь ласка, які висновки зробила робоча група.
— Робоча група, яку очолив заступник міського голови Григорій Давиденко, вивчила роботу цього комунального підприємства та внесла пропозиції щодо подальшого його функціонування. До складу робочої групи увійшли також депутати міської ради, відповідальні особи управлінь і відділів виконавчого комітету, представники громадської ради з питань освіти і культури, адміністрація кінотеатру. Позиція робочої групи однозначна — необхідні зміни, кінотеатр важливо зберегти, але й осучаснити. Він має відповідати сучасному обличчю міста.
— Чим привабив робочу групу ескізний проект, запропонований архітектором Анатолієм Москаленком?
— Проект враховує інтереси міста й інвестора. Якщо місто знайде людину, готову профінансувати перетворення кінотеатру в сучасний Палац культури і кіно, то у виграші будуть обидві сторони. Місто отримає сучасний концертний зал міської комунальної власності для проведення різноманітних заходів на 500 місць, сучасну репетиційну базу для професійних, самодіяльних та дитячих колективів із 4-5 залів по 200 метрів квадратних кожен. Окрім цього, передбачено чотири сучасних кінозали по 120 місць кожен. Переобладнання першого поверху та цокольного приміщення будівлі (до 2100 метрів квадратних) дасть змогу розмістити тут різноманітні заклади відпочинку і розваг та об’єкти громадського харчування з подальшою передачею їх у власність інвестору.
— А як щодо збереження історичного фасаду будівлі?
— Це одна з умов, що буде висунута до інвестора. Реконструкція приміщення відбуватиметься в комплексі з прилеглою територією, але проведення монолітних змін будівлі відбуватиметься зі збереженням історичного фасаду з добудовою літнього театру з відкритою естрадою (до 250 місць) з південного боку до скверу ім. Т.Шевченка.
— Про яку суму йдеться?
— Попередньо це 40 мільйонів гривень.
— Дякую за розмову.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК