Перший місяць нового року в спортивній історії відтепер асоціюватиметься з першими зимовими юнацькими Олімпійськими іграми. Приймав їх з 13 до 22 січня австрійський Інсбрук, для якого це була вже третя “біла” Олімпіада. Місто в 1964 та 1976 роках було столицею головних змагань чотириріччя серед дорослих.
Перший місяць нового року в спортивній історії відтепер асоціюватиметься з першими зимовими юнацькими Олімпійськими іграми. Приймав їх з 13 до 22 січня австрійський Інсбрук, для якого це була вже третя “біла” Олімпіада. Місто в 1964 та 1976 роках було столицею головних змагань чотириріччя серед дорослих.
Як і дві попередні, відкриття цієї Олімпіади також відбулося на стадіоні Бергізель. Подивитися на олімпійське шоу прийшли 15 тисяч глядачів, а самих винуватців події — юних атлетів із 70 країн світу було більше тисячі. Хлопці й дівчата від 14 до 18 років вперше в своєму житті стали безпосередніми учасниками перевірених часом олімпійських традицій: підняття прапора, звучання гімну, клятви спортсмена. А також найголовнішої події — запалення олімпійського вогню.
Україна на Олімпіаду відрядила команду з 23 спортсменів. Вони виступали у восьми з 15 видів спорту: біатлоні, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, стрибках з трампліна, санному спорті, фігурному катанні та шорт-треці. Виступи в цих дисциплінах принесли нашим атлетам три срібні медалі.
Відкрив лік українським олімпійським медалям дует фігуристів Олександри Назарової та Максима Нікітіна (на фото). За сумою двох прокатів наша пара пропустила вперед лише росіян.
“Коли їхали на Олімпіаду, то навіть не сподівалися піднятися на п’єдестал пошани, бо для нас це перший міжнародний старт такого рівня. Коли відкатали коротку програму, зрозуміли: можемо на щось претендувати. Ця медаль — гарний стимул працювати далі й здобувати інші нагороди”, — цитує спортсменів сайт Національного олімпійського комітету.
Дві інші нагороди українці здобули в інтернаціональних командах. На Олімпіаді організатори вирішили поекспериментувати і в деяких видах програми об’єднувати представників різних країн. Ось у такій змішаній групі фігурист-одиночник Ярослав Паніонт й приніс у національну скарбничку ще одну медаль. Її співавторами стали фінська фігуристка Евеліна Віл’янен та росіяни Марія Сімонова і Дмитро Драгун.
Володаркою третьої відзнаки стала Марія Долгополова, яка разом із партнерами по змішаній естафетній команді — китайцями та британцями показала другий результат на дистанції 3000 метрів у змаганнях з шорт-треку.
Після перемоги Марія зізналася, що олімпійська медаль на смак смачна. А її тренер Володимир Сивак додав: “Ми дуже раді, що повертаємося додому з медаллю і з гарним результатом. Марія зуміла вже вдруге на цих стартах покращити свій особистий результат. Вона не підвела команду, гідно конкурувала з представниками Китаю і Кореї, які є лідерами у цьому виді спорту”.
Призери та їх наставники отримуватимуть стипендії від НОКу. Програма розрахована на два роки й уже вступила в дію з 1 лютого. Її бюджет складає приблизно 100 тисяч гривень.
Підготувала Ольга Цимбалюк