Соціум

“Восьме чудо світу!” неозброєним оком не розгледиш

Повторив подвиг шульги з відомого літературного твору — підкував блоху знаний у світі майстер мікромініатюр Володимир Казарян (на фото). І це не єдина робота, якою він здивував до мурашок на тілі на відкритті виставки своїх мікро-мікрошедеврів “Восьме чудо світу!”. Захід відбувся 2 лютого у Хмельницькому обласному художньому музеї.

Повторив подвиг шульги з відомого літературного твору — підкував блоху знаний у світі майстер мікромініатюр Володимир Казарян (на фото). І це не єдина робота, якою він здивував до мурашок на тілі на відкритті виставки своїх мікро-мікрошедеврів “Восьме чудо світу!”. Захід відбувся 2 лютого у Хмельницькому обласному художньому музеї.

Дивує, коли сувенірчик, котрому і долоня велика, зроблений філігранно. Що вже казати про виріб такий малесенький, що неозброєним оком й не розгледиш, а виготовлений за всіма ювелірними правилами! А якщо таких мініатюр, вагою у кілька тисячних грама, зроблено цілу колекцію — це справжнє восьме диво.

Серед десятків експонатів-невидимок Володимира Казаряна — караван верблюдів у вушці голки, портрети знаменитостей на рисових зернах, скульптури на волосині… море різних мистецьких дивинок.

Чи вам колись дарували букет троянд, який можна побачити тільки під мікроскопом? Впевнена, що ні. Таким шедевром — ніжною композицією з 15 червоних троянд, де витончені кожна пелюстка і листочок, потішив відвідувачів виставки митець-чудотворець. Аналог такого букетика Володимира Казаряна був подарований дружині екс-президента США Хіларі Клінтон.

Кожна з кількох десятків його експонованих робіт, а взагалі у творчому доробку має їх понад півтисячі, поміщена у спеціальну колбу зі збільшувальними пристроями, щоб можна було її розгледіти. Певно, всім відомий ефект потіхи від дитячого калейдоскопу, зазираєш у нього — барви візерунків. “Восьме чудо світу!” щось схоже, але дивує у сотні разів більше. Можна годинами зазирати у скляні ємності, на дні яких — неймовірний витвір: обличчя принцеси Діани на рисовій зернині, слони-еквілібристи, які роблять трюки на людській волосині, блоха у підковах, мереживо, сплетене з сотої частини людської волосини, сірник, у якому зібрано цілий музей скульптур…

Роботи автора зацікавлять людей різного віку, різних смаків. Довго не могли відійти хлопчаки років 12 від найменшої у світі скульптури Жан-Клода Ван Дама. Жіноцтво ж найретельніше розглядало найделікатніші у світі мініатюри Мерилін Монро, Венери Мілоської. Знайшли своїх кумирів й любителі гумору, їм до душі припали фігурка сміхотворного Чарлі Чапліна, який намагається пересилити величезного культуриста на рисовому зерні, та робота “міс-товстунка” — сім жіночок у тілі теж красуються на рисинці. Особисто автору, а він є релігійною і духовною людиною, найбільше з власних робіт подобається мозаїчний лик Ісуса Христа, створений з десяти тисяч мікрокаменів. На виготовлення цього шедевру пішов майже рік.

Уявіть, що Всесвіт складається не з планет, а з квітів, гарно ж, правда? “Квіти Всесвіту” — втілення цієї ідеї. Описувати красу експонатів можна безкінечно, але краще її побачити на власні очі.

“Ще з дитинства я колекціонував різні малесенькі фігурки, ходив на авіамодельний гурток, конструював літаки, машинки. Але мені було важливо займатися справою, яка ще не доступна людству, тому й почав виготовляти мікромініатюри. Нині у світі лише кілька майстрів, які цим займаються. Техніка виготовлення моєї колекції — неповторна, її вигадував сам, адже у світі немає школи, де можна було б навчитися макромініатюрі. Довелося підбирати для роботи й спеціальні інструменти, майже всі вони механічні, для кожного виробу — інший інструмент. На виготовлення фігурки у мене йде один-три місяці”, — розповідає пан Володимир.

Експозиція “Восьме чудо світу!” — унікальна нагода для хмельничан познайомитися з творчістю “громадянина світу”. Саме так називає себе Володимир Казарян, адже знають його у різних куточках планети, мікросліди його творчої натури подаровані президентам різних країн, таким відомим зіркам Голівуда, як Арнольд Шварцнегер, Мадонна. Виставки Володимира Казаряна завжди збирають аншлаги, де б він не експонував свої роботи. Каже, найтепліше сприймали його в арабських країнах, для них схожі виставки — подія нетрадиційна, адже поняття мистецтва різниться від нашого. Найемоційнішими до “Восьмого чуда світу” виявилися американці. Пан Володимир зізнається, що тамтешній люд ледь не цілував його руки — так вразили роботи. Немало шанувальників і в Україні, його витвори прикрашають приватні колекції екс-президентів Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми.

…Попри те, що на подорожі світом у Володимира Казаряна йде чимало часу, він встигає ще й книги писати, здебільшого філософські, ліричні, є автором триптиха “Апофеоз мудрості”, “Апофеоз любові”, “Апофеоз життя”. Кілька своїх віршів він представив і на відкритті виставки у нашому місті, акомпонуючи під гітару.

Від творчих потуг, поїздок, презентацій пан Володимир відпочиває, займаючись спортом, аутотренінгом. Це дає йому натхнення до нових звершень, мрій. А мріє він про створення власного музею, де зміг би представити всі грані свого мистецтва, розкритися перед публікою на всю широту душі. На його думку, мистецтво має йти навіть вперед економіки, тільки тоді запанує у світі щось високе — доброта, краса… З метою примножити на землі ці цінності він заснував акцію “Троянда світу”, концепція якої — вручення унікальних мікровиробів відомим діячам сучасності.

З відкриттям персональної виставки митця світового музею привітали провідні діячі культури міста.

Сягнути нутра людини, глиба творчості якої розбивається на мікромініатюрні шедеври, хмельничани зможуть, відвідавши виставку, яка триватиме до 13 березня.

Оксана ВЕЛИЧКО
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *