Соціум

Депутати працювали із закликом поважати один одного

В обласній раді, схоже, відновлюється практика попередніх скликань, коли у пленарному засіданні в центрі уваги опиняються депутатські запити. Принаймні VII сесія чимало часу витратила на цей пункт порядку денного. Знявши зі свого контролю одразу шість запитів обранців, депутатський загал розглянув декілька нових. Характерно, що більшість його складу при цьому виявила лояльність до діяльності своїх старших колег з Верховної Ради, а ось ситуації на місцевому рівні пощастило на гостру реакцію.

В обласній раді, схоже, відновлюється практика попередніх скликань, коли у пленарному засіданні в центрі уваги опиняються депутатські запити. Принаймні VII сесія чимало часу витратила на цей пункт порядку денного. Знявши зі свого контролю одразу шість запитів обранців, депутатський загал розглянув декілька нових. Характерно, що більшість його складу при цьому виявила лояльність до діяльності своїх старших колег з Верховної Ради, а ось ситуації на місцевому рівні пощастило на гостру реакцію.

Як і завжди у нинішньому скликанні, провладні фракції не в усьому знаходили спільну мову зі своєю опозицією. Як приклад, пропозиція бютівця Віктора Адамського щодо зняття з розгляду питань, пов’язаних з формуванням нового бюджету області, час якого ще не прийшов. Він запропонував не розглядати наступну Програму соціально-економічного розвитку Хмельницької області, що виглядало цілком логічно, адже немає бюджету — немає і програми з її фінансуванням. Вважав він доцільним відкласти і щорічний звіт голови обласної ради, але депутати з фракції більшості його не підтримали. Не знайшов схвалення і проект звернення до керівництва держави з пропозицією відмовитись від продажу землі. Натомість депутати дали “зелене світло” своєму колезі, першому заступнику голови облдержадміністрації Вадиму Гаврішку, який адресував запит щодо черг до дитячих садків у місті Хмельницькому. У зв’язку з перевантаженням діючої мережі дошкільних закладів він запропонував повернути у комунальну власність міста приміщення колишніх дитсадків, які нині належать ХІСТ університету “Україна” та центру зайнятості. Щоправда, це потребує відміни відповідного рішення сесії міської ради, як зазначив Олег Хавронюк. Але міський голова Сергій Мельник цю пропозицію підтримав також, отож треба чекати вердикту міських обранців, хоча його виконання й вимагатиме відповідних компенсацій обом установам.

Схвальною була оцінка і запиту Віталія Олуйка. На його думку, діяльність обласної медико-соціальної експертної комісії потребує розслідування щодо корупції при визначенні інвалідності. Щоправда, цей запит чомусь записаний був як звернення — зі зниженням свого статусу.

Певна вибірковість у схваленні запитів від депутатів з більшості та опозиції задовольняє не всіх обранців. Так, Леонід Бриндіков з фракції “Батьківщина” закликав, з одного боку, поважати один одного при розгляді запитів, а, з іншого, попередньо їх детально опрацьовувати у постійних комісіях, “як це робиться у Хмельницькій міській раді”.

Де погляди депутатів різних політичних полюсів співпали, то це щодо закону про захист персональних даних. Свободівець Ігор Сабій запропонував проект звернення щодо цього до керівництва держави, в якому йдеться, що цей закон є недосконалим і небезпечним. За словами голови ОДА Василя Ядухи, недосконалість закону, прийнятого Верховною Радою, має місце, отож він також вважає, що цей закон потребує доопрацювання.

Значну ж частину порядку денного склали програмні питання. Вони стосувалися розвитку культури та кінообслуговування Хмельниччини, підтримки малого підприємництва, будівництва доступного житла, планування території області, підвищення якості та конкурентоспроможності продукції обласних підприємств, щодо питної води та охорони здоров’я. Два останні викликали найбільшу увагу депутатів.

Так, програму “Питна вода Хмельниччини” обранці логічно пов’язують з будівництвом другої черги Чернелівського водогону, а щодо нього є чимало запитань як стосовно проведення тендера, так і вибору труб для водогону. Ігор Сабій взагалі звинуватив організаторів тендера в змові та підробці документів. На це голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Олуйко зауважив, що його відомство разом з іншими правоохоронними структурами завершує перевірку відповідних документів і проінформує про це обласну раду. Паралельно з цим постійна профільна депутатська комісія має вивчити використання коштів державного та місцевих бюджетів на цьому будівництві.

Претензії стосувались і виконання програми розвитку охорони здоров’я сільського населення нашої області. Не на всі запитання депутатів та зауваження зміг відповісти доповідач по ній — перший заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Анатолій Козак. Це змусило голову ОДА відповідно відреагувати. “Якщо перший заступник не знає ситуації в своїй галузі, то варто розглянути кадрове питання”, — сказав Василь Ядуха.

Сесія визначилась і з блоком питань щодо користування надрами на території області, а також затвердила деякі кадрові призначення. Зі свого боку, Василь Ядуха представив депутатам їхнього колегу — новопризначеного голову Летичівської райдержадміністрації Валерія Кольгофера.

На пленарному засіданні облради депутати розглянули й інші питання щодо своєї діяльності.

Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *