У вівторок відбулася позачергова одинадцята сесія Хмельницької міської ради, на якій було розглянуте звернення до Верховної Ради України та місцевих рад усіх рівнів у зв’язку з засудженням лідера ВО партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.
У вівторок відбулася позачергова одинадцята сесія Хмельницької міської ради, на якій було розглянуте звернення до Верховної Ради України та місцевих рад усіх рівнів у зв’язку з засудженням лідера ВО партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.
Власне, розгляд цього єдиного питання, винесеного у порядок денний позачергової сесії міськради, яку було зібрано, насамперед, з ініціативи найвпливовішої і найчисельнішої депутатської фракції партії “Батьківщина”, не обмежився лише розглядом самого проекту цього важливого документа, що став чи не першою в Україні публічною заявою органу місцевого самоврядування, який принципово став на захист лідера української опозиції Юлії Тимо-шенко та засудив політичні репресії в нашій державі. Є дуже важливим фактом, що, не дивлячись на те, що батьківщинівці не змогли забезпечити повну явку своїх депутатів (з яких причин був відсутній добрий десяток її членів — це вже питання до їх керівництва), проте завдяки політичній підтримці кількох депутатів з інших фракцій, зокрема, депутатів від ВО “Свобода”, ця заява набрала 36 голосів з 41 обранця, які були присутні на сесії.
Щодо наголосів, які ставили у своїх виступах з цього питання депутати, то слід сказати, що всі вони, окрім виступу представника фракції Партії регіонів Оксани Кольгофер, були одностайні у своїх оцінках і судового процесу над Юлією Тимошенко, і тих загрозливих тенденцій перетворення України у поліцейську державу, які демонструє нині нова влада. А перше слово в обговоренні звернення взяв глава фракції “Батьківщини” у міськраді Костянтин Чернилевський (на фото), який наголосив, що вирок Юлії Тимошенко, процес над нею переконливо засвідчують перед усім цивілізованим світом про політизацію судової системи, вибірковість правосуддя в Україні, що стало очевидним кроком назад від демократичних стандартів.
Секретар міської ради, голова міської організації ВО партії “Батьківщина” Валерій Леськов звернув увагу колег на позитивні приклади у діяльності міської ради, керівництва міста у вирішенні найактуальніших питань життєзабезпечення обласного центру, на системний підхід до вирішення загальнодержавних проблем, які демонстрував уряд Юлії Тимошенко й виразив впевненість, що звернення міськради на її захист, проти політичних репресій в країні буде підтримане більшістю хмельничан. Піддав він також і гострій критиці діяльність Верховної Ради, уряду, які різко і необґрунтовано знижують соціальні стандарти в країні, наголосивши, що процес над Тимошенко є політичним, а тому на нього необхідно реагувати політичними діями, однією з яких і є подібне звернення депутатів міської ради.
Депутат Михайло Кривак зауважив, що так званий звинувачувальний вирок своєму головному політичному опоненту Юлії Тимошенко влада зробила всупереч Конституції, законам України, власним обіцянкам керівникам Євросоюзу і навіть наперекір здоровому глузду та інстинкту самозбереження. Криміналізуючи країну, діюча влада, на його думку, знищує свободу та демократію, проводить політику, яка суперечить європейській політичній культурі, ставить під загрозу європейську інтеграцію і саму історичну перспективу України.
Про те, що нинішня влада цим політичним процесом намагається відвернути увагу народу від власних провалів в економічній та соціальній політиці, говорила депутат Людмила Бойчук. В Україні, на її думку, взято курс на знищення підприємництва, а всі багатства нашої держави мають слугувати лише родині та наближеним Віктора Януковича.
Депутат Віктор Савчук особливу увагу звернув на можливі наслідки від утисків нової влади пільгових категорій громадян, на її прорахунки у соціальній політиці.
Депутат від “Свободи” Олександр Симчишин, зазначивши, що їх депутатська група однозначно підтримує це звернення, нагадав і про ті непорозуміння, які виникали у свободівців з окремими членами фракції “Батьківщина” через те, що вони завжди позиціонували свої політичні погляди на процеси, які відбуваються в країні та нашім краї й місті. Нині, на його переконання, є два варіанти для свідомих українських громадян: або боротися з існуючою владою, або сховатися й закликав батьківщинівців дати оцінку “зрадникам” у своїх лавах, а також доповнив звернення вимогою “засудити політичні репресії в країні до всіх українських патріотів”.
Про протизаконний характер судового процесу над Юлією Тимошенко говорила і депутат з фракції “Батьківщина” Світлана Мельник, яка висловила сподівання, що у влади, парламенту вистачить політичної волі звільнити Юлію Тимошенко з-під арешту.
Голова профспілки захисту підприємництва, депутат Надія Кнець зазначила, що хоч вона і не належить до партії “Батьківщина” і не була прихильником Тимошенко, проте засуджує дії влади щодо неї та ті провокації, що чинилися партією влади, правоохоронцями проти тих, хто підтримує лідера “Батьківщини”. Тож, підтримуючи це звернення, депутати голосують за свободу та демократію в Україні, вважає депутат.
Своєрідною дискусією між ними стали виступи депутата від Партії регіонів Оксани Кольгофер та народного депутата України, бютівця Лева Бірюка. Депутат Кольгофер порівняла те, що нині відбувається, з часами Помаранчевої революції, закинула депутатам-батьківщинівцям, що вони озвучують “розіслані” виступи, закликала не брати участі ні в яких політичних акціях й висунула низку звинувачень на адресу помаранчевої влади та уряду Юлії Тимошенко.
Повторила вона подібні звинувачення і після виступу Лева Бірюка, який нагадав колегам, що біля витоків “РосУкрЕнерго” стояв ще Віктор Янукович у якості прем’єр-міністра, і на його совісті також понад 40 мільярдів доларів збитків, які завдала Україні ця компанія, що олігарх-регіонал Рінат Ахметов під час кризи збільшив свої статки з 7 млрд. доларів до 21 мільярда, нагадав, як здійснювалася приватизація в країні за часів урядування Тимошенко, зокрема, на прикладі “Криворіжсталі”. Висловив він сподівання, що нам вдасться уникнути стихійного вибуху народу…
Словом, позачергова сесія міської ради зуміла сказати своє принципове й авторитетне слово з цього надважливого суспільно-політичного питання, прийнявши Звернення, з яким ми знайомимо і вас, шановні читачі.
Б.Демків